W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Staromiejskie zaprasza "Rio Bravo"

Staromiejskie zaprasza "Rio Bravo"
Data rozpoczęcia 2022-01-17
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ul. Jezuicka 18, 20-113 Lublin
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Bezpłatna wejściówka
Kategoria Film

W roku podwójnie jubileuszowym – dwustulecia otwarcia teatru i dziesięciolecia działalności jako Teatr Stary w Lublinie – narzucamy cyklowi „Staromiejskie zaprasza” pewien reżym. W programie znajdą się wyłącznie filmy już niegdyś tu, w tym budynku, prezentowane. A przypomnijmy, że projekcje organizowano tu w latach 1907-1981 i od 2012 roku. Z każdej dekady kurator cyklu wybrał jeden tytuł. Dzieła ze światowego kanonu przeplatać się będą z filmami nieco zapomnianymi czy zgoła nieznanymi. Nie będą prezentowane chronologicznie. Zatem to już nie tylko „Staromiejskie zaprasza”, choć przy takim tytule cyklu pozostajemy, ale i „Théâtre Optique Parisien zaprasza”, „Adria zaprasza”, „Rialto zaprasza”... Spotkania raz w miesiącu, zawsze w poniedziałek, wstęp wolny.

"Rio Bravo"
(Rio Bravo)
reż. Howard Hawks
USA 1959
141 minut

 


Któż nie zna piosenki „My Rifle, My Pony and Me” w wykonaniu Deana Martina? Pochodzi właśnie z tego filmu. „Rio Bravo” – żelazna westernowa klasyka. Reżyseria Howard Hawks, w roli głównej John Wayne. Gra on szeryfa małego miasteczka na Dzikim Zachodzie. Właśnie uwięził oskarżonego o morderstwo. Brat aresztowanego, bogaty ranczer, podejmuje działania zmierzające do jego uwolnienia. Szeryf i jego zastępcy, alkoholik Dude i kulawy Stumpy, muszą znaleźć sposób, by zatrzymać złoczyńcę do czasu przybycia funkcjonariuszy US Marshals Service. Film był pokazywany w kinie Staromiejskim w sylwestrowy wieczór 1965 roku.
Maciej Gil, kurator cyklu „Staromiejskie zaprasza”

Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego od 03.01.2022 r.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej