W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Staromiejskie zaprasza "Robert i Bertrand"

Staromiejskie zaprasza "Robert i Bertrand"
Data rozpoczęcia 2022-02-28
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki
Kategoria Film

W roku podwójnie jubileuszowym – dwustulecia otwarcia teatru i dziesięciolecia działalności jako Teatr Stary w Lublinie – narzucamy cyklowi „Staromiejskie zaprasza” pewien reżym. W programie znajdą się wyłącznie filmy już niegdyś tu, w tym budynku, prezentowane. A przypomnijmy, że projekcje organizowano tu w latach 1907-1981 i od 2012 roku. Z każdej dekady kurator cyklu wybrał jeden tytuł. Dzieła ze światowego kanonu przeplatać się będą z filmami nieco zapomnianymi czy zgoła nieznanymi. Nie będą prezentowane chronologicznie. Zatem to już nie tylko „Staromiejskie zaprasza”, choć przy takim tytule cyklu pozostajemy, ale i „Théâtre Optique Parisien zaprasza”, „Adria zaprasza”, „Rialto zaprasza”... Spotkania raz w miesiącu, zawsze w poniedziałek, wstęp wolny.

Teatr Stary w Lublinie

 

"Robert i Bertrand"
(Robert i Bertrand)
reż. Mieczysław Krawicz
Polska 1938
54 minuty
Film był pokazywany w kinie Rialto 25 sierpnia 1944 roku.

 

Muzyczna komedia pomyłek. W rolach tytułowych najpopularniejsi przedwojenni aktorzy: Eugeniusz Bodo i Adolf Dymsza. Robert i Bertrand przez pomyłkę trafiają do więzienia. Odwiedza ich autorka kryminałów, by sprowadzić ich na właściwą drogę. Oni też biorą ją za kogoś innego i mają podobne plany. Na ekranie także: Helena Grossówna, Mieczysława Ćwiklińska i Antoni Fertner. To dzieło okaleczone przez historię: do naszych czasów zachowała się nieco ponad połowa jego pierwotnego kształtu. Film był pokazywany w kinie Rialto 25 sierpnia 1944 roku jako pierwszy repertuarowy tytuł po wznowieniu działalności po wyzwoleniu Lublina.
Maciej Gil, kurator cyklu „Staromiejskie zaprasza”

Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego od 14.02.2022 r.
Każda osoba, która nabyła bilet na wydarzenie podlega obowiązkowi dostosowania się do wymogów i regulacji związanych z epidemią COVID-19, obowiązujących w dniu wydarzenia.