W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Staromiejskie zaprasza "Życie i męka Pana Jezusa"

Staromiejskie zaprasza "Życie i męka Pana Jezusa"
Data rozpoczęcia 2022-04-11
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

"Życie i męka Pana Jezusa"
(La Vie de Notre Seigneur Jésus Christ)
reż. Ferdinand Zecca
Francja 1907
52 minuty

W najwcześniejszym okresie istnienia kina filmowej powstało przynajmniej kilka filmów pasyjnych. Ten powstał w słynnej wytwórni Pathé najprawdopodobniej w 1907 roku. Jego autorami są pionierzy kina Francuz Ferdinand Zecca (1864-1947) i Hiszpan Segundo de Chomón (1871-1929). Życie i męka Chrystusa opowiedziane są tu w pięciu częściach. Film jest tintowany, czyli barwiony, i oczywiście niemy. Trwa blisko godzinę i wszystko wskazuje na to, że zachował się w kompletnym kształcie. Niewątpliwie mamy do czynienia z najprawdziwszym zabytkiem sztuki. Jak anonsował „Kurjer”, film był pokazywany w Théâtre Optique Parisien w teatrze przy Jezuickiej w 1908 roku przed Wielkanocą (od 2 do 9 kwietnia).
Maciej Gil, kurator cyklu „Staromiejskie zaprasza”

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki.
Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego od 28.03.2022 r.
Każda osoba, która nabyła bilet na wydarzenie podlega obowiązkowi dostosowania się do wymogów i regulacji związanych z epidemią COVID-19, obowiązujących w dniu wydarzenia.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej