W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Stolarnia Miejska - Leżę i ćwiczę

Data rozpoczęcia 2019-05-25
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Czuby Południowe", ul. Wyżynna 16
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Czuby Południowe"
Udział Płatny
Koszt udziału 30 zł
Kategoria Warsztaty

Stolarnia Miejska - odsłona wiosenna

Prowadzenie – Daniel Taszbajew
Zapisy –
Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Dzielnicowy Dom Kultury "Czuby Południowe" zaprasza na taras pod Dedekiem wszystkich zainteresowanych struganiem, wierceniem, szlifowaniem, wbijaniem gwoździ, robieniem wiórów, pracą z drewnem lub po prostu chcących twórczo spędzić sobotnie przedpołudnie. Z użyciem desek, pniaczków, kłód, patyków, gałęzi, sklejek powstaną nietypowe projekty, a ich powodzenie zależeć będzie od pomysłów i wytrwałości Uczestniczek i Uczestników, którzy będą korzystać ze szlifierki, wyrzynarki, piły ręcznej, frezarki, wiertarki, farb i wielu innych akcesoriów, przydatnych w majsterkowaniu.

Leżę i ćwiczę
25.05, godz. 10.00-13.00

Uczestniczki i Uczestnicy wykonają zabawkę przeznaczoną dla niemowląt – stojak gimnastyczny, zwany potocznie baby gym. Zabawkę wykorzystuje się do ćwiczenia motoryki małej, koncentracji, do stymulacji rozwoju niemowlaka.
Warsztaty dla osób dorosłych.
Koszt udziału – 30 zł

Rozbujani
1.06, godz. 10.00-13.00

Warsztaty, podczas których powstaną huśtawki: z drewna, z grubymi linami, obite kolorową tkaniną. Huśtawka jest względnie prosta do wykonania, więc zapraszamy Rodziców wraz z Dziećmi do wspólnego, twórczego spędzenia Dnia Dziecka razem.
Koszt udziału – 35 zł

Domowy mech
8.06.2019, godz. 10.00-13.00

Na ostatnim wiosennym spotkaniu Stolarni Miejskiej powstaną ekologiczne ozdoby do domu z wykorzystaniem chrobotka reniferowego. W drewnianych ramach Uczestniczki i Uczestnicy ułożą żywy mech, który nie wymaga kontaktu z podłożem, jest całkowicie bezobsługowy, a na dodatek filtruje powietrze w otoczeniu. Naturalnie barwiony jest atrakcyjną alternatywą do roślin doniczkowych.
Koszt udziału – 25 zł

Prowadzący – Daniel Taszbajew –  projektant gier i zabawek z drewna. Grafik, malarz i programista. Prowadzi warsztaty stolarskie w szkołach i instytucjach kultury.

Wszystkie Uczestniczki i Uczestników obowiązuje regulamin udziału w zajęciach Stolarni Miejskiej, do podpisania u koordynatorki przed każdym warsztatem.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne