W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Strefa Innych Brzmień: MIR
Data rozpoczęcia 2020-11-28
Godzina rozpoczęcia 18:00
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Strefa Innych Brzmień, czyli cykl koncertowy związany z Festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia, powraca do Internetu.

W ostatni weekend listopada Warsztaty Kultury zapraszają na potrójną sesję muzyczną z udziałem nietuzinkowych artystów, którzy reprezentują 3 zupełnie odrębne zjawiska muzyczne. Na pierwszy ogień – Bajzel i jego formuła szalonego one man show, później Radical Polish Ansambl, czyli próba połączenia tego, co najbardziej archaiczne w tradycji polskiej wsi, z tym, co najbardziej awangardowe we współczesnej muzyce eksperymentalnej, a na finał oryginalna mieszanka elektroniki, muzyki współczesnej i brzmień żywych instrumentów perkusyjnych w wykonaniu duetu MIR.

  • 26.11 – czwartek, godz. 18.00 – Strefa Innych Brzmień: Bajzel
  • 27.11 – piątek, godz. 18.00 – Strefa Innych Brzmień: Radical Polish Ansambl
  • 28.11 – sobota, godz. 18.00 – Strefa Innych Brzmień: MIR

Gdzie: transmisja online na www.innebrzmienia.eu z sali widowiskowej Warsztatów Kultury w Lublinie

O artystach:

Bajzel – pod tym pseudonimem działa Piotr Piasecki. Artysta, pochodzący ze Świnoujścia, na co dzień mieszkający w Poznaniu, przemierzył nasz kraj wzdłuż i w szerz, grając setki koncertów. Po drodze towarzyszył m.in. takim wykonawcom jak: Hey, Lao Che, Pogodno czy duet Babu Król, który od początku współtworzy z Jackiem Budyniem Szymkiewiczem. Formuła występów Bajzla to zjawiskowe one man show, w którym śpiewa, gra na gitarze, wykorzystuje przy tym multum efektów i loopów, a całość zabiera widza w szaloną, rock’n’rollową jazdę bez trzymanki.

Radical Polish Ansambl – kolektyw, dowodzony przez znakomitego skrzypka i pedagoga Macieja Filipczuka, łączy w twórczy, oryginalny sposób rdzenną muzykę polskiej wsi z awangardowymi eksperymentami muzyki współczesnej. Ich artystyczne poszukiwania zaowocowały znakomitym albumem, zatytułowanym po prostu „Radical Polish Ansambl” oraz serią świetnie przyjętych koncertów. Dziś zespół stanowi jeden z najciekawszych głosów w polskiej muzyce, spajając to co aktualne i świeże, z tym co pierwotne, korzenne i przez wielu niesłusznie zapomniane.

MIR – nowy duet znanych, warszawskich muzyków związanych przez lata m.in. z oficyną Lado ABC oraz takimi formacjami jak Mitch & Mitch, Baaba, Kwadrofonik, Slalom czy Shy Albatross. Bartosz Weber i Miłosz Pękala tworzą oryginalną mieszankę elektroniki, muzyki współczesnej ale też brzmień tanecznych, wykorzystujących między innymi żywe instrumenty perkusyjne.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej