W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Strefa Innych Brzmień prezentuje | Jachna/Buhl + Artur Maćkowiak

Strefa Innych Brzmień prezentuje | Jachna/Buhl + Artur Maćkowiak
Data rozpoczęcia 2015-02-19
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Spotkanie literackie

Wraz z nowym rokiem rozpoczynamy cykl wydarzeń muzycznych związany ściśle z Festiwalem Inne Brzmienia. Sama impreza, jak co roku będzie odbywać się w lipcu. Zależy nam jednak na całorocznym prezentowaniu unikalnych, interesujących i niezwykłych artystów, którzy wpisują się w nasze rozumienie innych brzmień. Strefa Innych Brzmień będzie mieć charakter ruchomy, można rzec wędrowny. Nie chcemy zamykać się ani w konkretnej stylistyce, ani w konkretnym miejscu. Zależy nam przede wszystkim na tym, aby dobra muzyka pojawiała się w Lublinie, a inne brzmienia wybrzmiewały regularnie.

Zaczynamy od koncertu podwójnego. Solowy występ Artura Maćkowiaka – gitarzysty, producenta, współzałożyciela kultowego Something Like Elvis oraz wybitnego duetu Wojtek Jachna (trąbka) – Jacek Buhl (bębny), łączącego w autorski sposób jazz, elektronikę i improwizację. Ich najnowsza płyta „Atropina” zbiera właśnie doskonałe recenzje w całej Polsce. Naszym zdaniem warto posłuchać ich na żywo.

Wstęp wolny

Artur Maćkowiak - muzyk, performer. Grywa solo, w Innercity Ensemble oraz w przeróżnych efemerycznych projektach muzycznych. Kiedyś współtworzył zespół Something Like Elvis i Potty Umbrella. Porusza się w obszarach szeroko pojętej muzyki gitarowej, okraszonej dużą dawką eksperymentu, elektroniki, ambientu, improwizacji, ale z dość charakterystyczną nutą słowiańskiej melodyki. W październiku 2013 r. ukazała się jego druga solowa płyta „Before the angels play their trumpets”. W oparciu głównie o utwory z tej płyty powstał materiał koncertowy na gitarę i elektronikę.

Jachna / Buhl - przesympatyczny duet muzyczny założony przez Wojtka Jachnę oraz Jacka Buhla, muzyków Contemporary Noise Sextet, Sing Sing Penelope oraz Innercity Ensemble (Wojtek) czy Variete, Trytony, 4Syfon Cykliści (Jacek). Ich ostatnia płyta, pod tajemniczym tytułem „ATROPINA”, ukazała się we wrześniu 2014 roku nakładem Requiem Records. Kierunek muzyczny duetu jest trudny do zdefiniowania i wprowadza w konsternację największych koneserów muzyki, a to co wydarzy się na scenie, najlepiej można określić jako dialogi, improwizacje, loopy, przekomarzania i inne wygibasy.