W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Strefa Innych Brzmień prezentuje: Mirt

Strefa Innych Brzmień prezentuje: Mirt
Data rozpoczęcia 2019-11-22
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

W listopadzie Strefa Innych Brzmień zaprasza na solidną porcję elektroniki prosto od Mirta. W piątkowy wieczór (22 listopada) w Warsztatach Kultury w Lublinie będzie okazja usłyszeć utwory z jego najnowszego albumu pt. „Greed”, ale pojawią się również starsze kompozycje tego nad wyraz twórczego i aktywnego artysty. Tomasz Mirt to dziś jedna z najciekawszych osobowości na krajowej scenie muzyki elektronicznej, niestrudzony poszukiwacz dźwięków i obrazów, muzyk, grafik, realizator nagrań terenowych, projektant oraz wydawca. W solowej odsłonie pojawi się w Lublinie po raz pierwszy, zatem tym bardziej nie można przegapić tego koncertu.

Mirt – Tomek Mirt kiedyś na dachu studia grał z kolegami w piłkę dzikimi jabłkami, nagrywał przez telefon informacje Mazowieckiego Centrum Kryzysowego i blokował klawisze w syntezatorze kablem, żeby ten wydawał dźwięk bez końca. Tak powstawały albumy zespołu Brasil and the Gallowbrothers Band. Potem malował i kleił okładki we własnej wytwórni catsun, żeby dalej robić to też w MonotypeRec. Jednocześnie zaczął nagrywać domofony i łączyć moduły syntezatora kablami, by mieć z czego składać solowe płyty. Wychodzi mu z tego połączenia coś między ambientem, soundtrackiem, techno i pewnie czymś jeszcze.

Kiedyś w tajskiej dżungli za długo nagrywał deszcz i zafascynowany tym założył Saamleng – wytwórnię, która wydaje tylko nagrania terenowe.
Brakowało mu modułów do nagrywania kolejnych solowych płyt, więc ze znajomymi zaczął je robić, powołując do istnienia Xaoc Devices.
Wydał tyle CD, winyli i kaset w normalnych i zmyślonych wytwórniach, że już sam nie wie ile ich było i które z nich się liczą. Wydał nawet dyskietkę. Grał na wielu festiwalach, z różnymi osobami i wiele osób coś o nim napisało. Nagrał też muzykę do znanego serialu, ale nie sam.
Właśnie wydał nową płytę z muzyką pod tytułem „Greed” i drugą, z nagraniami terenowymi – „Tristes Tropiques”.

Koncert realizowany jest w ramach projektu „Słuchanie miasta – warsztaty edukacji dźwiękowej”. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej