W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Strefa Innych Brzmień prezentuje | Slalom

Strefa Innych Brzmień prezentuje | Slalom
Data rozpoczęcia 2015-11-17
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie ul. Grodzka 5a
Organizator Warsztaty Kultury
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Warsztaty Kultury zapraszają na wyjątkowy koncert do Strefy Innych Brzmień. Zobaczymy zespół Slalom, który w październiku br. zaprezentował swój najnowszy album Wunderkamera. Hawajska gitara, sampler oraz syntezatory analogowe to połączenie, które po prostu trzeba usłyszeć. 
 
Slalom to grupa powołana do życia w 2013 roku przez Bartłomieja Tycińskiego, Bartosza Webera i Huberta Zemlera, muzyków związanych ze stołeczną wytwórnią LADO ABC.
Ich muzyka powstała niejako dzięki nietypowemu instrumentarium, którym dysponują wykonawcy. Gitara hawajska, sampler oraz syntezatory analogowe, wsparte przez instrumenty perkusyjne, zainspirowały muzyków do stworzenia cyklu eklektycznych kompozycji, w których eksperymenty barwowe przeplatają się z elementami rocka, country i muzyki improwizowanej. Unikatowe połączenie nasuwa na myśl skojarzenia z muzyką tradycyjną Stanów Zjednoczonych, krautrockiem, psychodelią, muzyką improwizowaną oraz eksperymentami elektroakustycznymi pionierów elektroniki. Efekt końcowy jest w tym przypadku niezwykle świeży i koherentny.
Nowy materiał zespołu cechuje duża dawka dynamiki. Utwory z jednej strony są zwięzłe, ale nie tracą też charakterystycznej transowości. Wunderkamera nawiązuje do gabinetów osobliwości z XVI i XVII wieku. Były one poprzednikami muzeów. W typowych wunderkamerach obok siebie znajdowały się różnorodne obiekty, egzotyczne zwierzęta i inne kurioza, czasem przypisywane stworzeniom mitycznym, jak np. róg jednorożca. W owych zbiorach na równych prawach współistniały nauka, legenda i sztuka. W swojej Wunderkamerze Slalom zawarł galerię postaci i zwierząt ze styku dwóch światów, wytwory wyobraźni trzygłowej muzycznej jednostki oraz zbiór muzycznych osobliwości.
slalom.bandcamp.com


Strefa Innych Brzmień
Całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze labele niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe, często frapujące, połączenia. Strefa, nieodłącznie związana z letnim Festiwalem Inne Brzmienia, pozwala wyjść z muzycznej rutyny i spróbować doświadczyć dźwięku na nowo.