W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Studencki Międzynarodowy Dzień Tańca w Chatce Żaka

Studencki Międzynarodowy Dzień Tańca w Chatce Żaka
Data rozpoczęcia 2022-04-29
Godzina rozpoczęcia 09:00
Data zakończenia 2022-04-29
Godzina zakończenia 19:00
Miejsce ACKiM UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Organizator ACKiM UMCS "Chatka Żaka"
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

29 kwietnia obchodzimy ustanowiony w 1982 roku Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji Chatka Żaka organizuje cały szereg wydarzeń od warsztatów z improwizacji, przez wystawę, po spektakl i performance. To z pewnością idealny sposób na poszerzenie swoich artystycznych horyzontów i rozpoczęcie weekendu majowego!

 

Taniec od zawsze był nieodłączną częścią Chatki Żaka, dlatego chcemy czynnie włączyć się w obchody Międzynarodowego Dnia Tańca. Kuratorki linii RUCH Paulina Zarębska i Adrianna Sawczak, przygotowały program, w którym odnajdą się zarówno pasjonaci, jak i amatorzy tej formy wyrazu. Niezależnie czy chcecie wziąć udział w warsztatach, obejrzeć spektakl, czy spotkać się i porozmawiać z artystami – znajdziecie coś dla siebie - mówi Izabela Pastuszko, Dyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka

Harmonogram wydarzenia:

  • 09:00 – 10:30 (Sala 08) Warsztaty z improwizacji i repertuaru TT Nieznany - prowadzący - Katarzyna Leszek oraz Filip Hylewicz. 
  • 17:00 – (Mała Sala Widowiskowa) Pokaz filmu „Elementum” – Grupa Taneczna zMYsł
  • 17:40 – (Hol Główny) – Improwizowany Performance (preludium spektaklu)
  • 18:00 – (Duża Sala Widowiskowa) - Spektakl „Absolutist.” - TT Nieznany
  • 19:00 – (Mała Sala Widowiskowa) - Spotkanie z tancerzami z udziałem naukowców z Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS w ramach cyklu Laboratorium Ruchu Chatki Żaka.
  • Cały dzień – (Hol Główny) - Wystawa fotografii tancerzy „Antyteza” Sandry Czaplickiej

 

Organizatorem wydarzenia jest ACKiM UMCS Chatka Żaka.
Wydarzenie realizowane w ramach linii programowej RUCH.
Pokaz spektaklu „Absolutist.” i warsztaty z improwizacji i repertuaru TT Nieznany, są organizowane w ramach Programu Przestrzenie Sztuki Lublin, który jest finansowany ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Lokalnym operatorem Programu jest Centrum Kultury w Lublinie.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej