W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Studenckie spotkania z Tradycją – Majówka

Studenckie spotkania z Tradycją – Majówka
Data rozpoczęcia 2008-05-18
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Aleja Warszawska 96
Kategoria Akcja

Spotkanie majowe jest drugim z cyklu imprez przewidzianych na wzór aktualnych wydarzeń w roku obrzędowym. W maju gdy tradycyjnie spotykano się i organizowano nabożeństwa – majówki - organizatorzy pragną zaprosić wszystkich do wspólnego posłuchania pieśni Maryjnych w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego „Senior” z Wąwolnicy, śpiewania i biesiadowania na pikniku urządzonym w Muzeum Wsi Lubelskiej. Zostanie również wygłoszona krótka prelekcja o ludowych pieśniach religijnych i dawnych majówkach. Podczas spotkania każdy będzie miał okazję spróbować swoich sił w tradycyjnych metodach wykonywania wycinanek.
Organizacja spotkania zajmują się studenci UMCS – działający w ramach Orkiestry św. Mikołaja, Stowarzyszenia Animatorów Ruchu Folkowego oraz kołach naukowych – etnologów i folklorystów, kulturoznawców, etnolingwistów UMCS.