W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Stworek „Węglinek” – warsztaty plastyczne / Kiosk lubelski / Kiosk ze sztuką

Stworek „Węglinek” – warsztaty plastyczne / Kiosk lubelski / Kiosk ze sztuką
Data rozpoczęcia 2015-10-07
Godzina rozpoczęcia 17:00
Data zakończenia 2015-10-07
Godzina zakończenia 20:00
Miejsce ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Bezpłatny
Kategoria Akcja

Warsztaty plastyczne dla dzieci, dorosłych i całych rodzin z tworzenia figurek z gliny. Celem warsztatów będzie stworzenie projektu stwora, który stanie się maskotką dzielnicy „Węglin”. Podczas warsztatów postaramy się zaprojektować stworka oraz wykonać jego figurkę z gliny. Efekty pracy będą prezentowane w Kiosku ze sztuką. Warsztaty poprowadzi Florentyna Nastaj.
 

Florentyna Nastaj – absolwentka malarstwa na Wydziale Artystycznym UMCS, dyplom w Pracowni Malarstwa prof. Adama Styki. Maluje obrazy, wykonuje rysunki, ceramiczne rzeźby, a także projektuje plakaty, książki i wydawnictwa dla najmłodszych. Laureatka konkursu na Najpiękniejszą Książkę Roku. Pasjonują ja wesołe kolory i wesołe potwory. Na co dzień współpracuje z instytucjami kultury w Lublinie oraz pracuje jako projektant graficzny w Galerii Labirynt.

Kiosk lubelski - Od września do grudnia Kiosk ze sztuką stanie się miejscem współuczestnictwa i współdziałania lubelskich artystów i mieszkańców Węglina, którzy wspólnie będą odkrywać dzielnicę, dzięki technikom i metodom pracy, jakie zaoferują im nowi goście Kiosku. Kiosk stanie się warsztatem pracy artystów lubelskich i swoistym laboratorium społeczno-kulturalnym, gdzie artysta staje się słuchaczem, badaczem dzielnicy i jej mieszkańców, a mieszkańcy Węglina stają się inspiratorami do nowych działań artystycznych i kreatorami otaczającej ich rzeczywistości. Kuratorka – Agata Will.