W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Stwórzmy mozaikę na Szerokim - spotkanie dla mieszkańców i mieszkanek

Stwórzmy mozaikę na Szerokim - spotkanie dla mieszkańców i mieszkanek
Data rozpoczęcia 2021-08-16
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Teren zielony przy Bibliotece na Poziomie - Miejska Biblioteka Publiczna Filia 40 ul. Sławin 20
Organizator Fundacja Inside Out
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Na spotkaniu uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się czym jest mozaika. Poznają specyfikę tej techniki i dowiemy się dlaczego tak dobrze nadaje się do stosowania w przestrzeniach publicznych. Poznają przykłady mozaik towarzyszących budynkom użyteczności publicznej. Porozmawiają o miejscu, w którym ma zawisnąć mozaika w dzielnicy Szerokie. 
Materiał, kolor, forma, linie, plamy, faktura – z tym uczestnicy i uczestniczki warsztatów zmierzą się podczas kolejnego spotkania. Mozaika będzie następnie wykonana podczas warsztatów 23, 25, 26 sierpnia. 

PROWADZĄCA: Paulina Garbiec - zajmuje się mozaiką artystyczną. Wprowadza sztukę w przestrzeń miasta. Zrealizowała kilkadziesiąt mozaik powstałych partycypacyjnie w przestrzeni publicznej. Współzałożycielka Społecznej Pracowni Mozaiki. Prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych z mozaiki artystycznej, sztuki w mieście i edukacji architektonicznej. Tropi mozaiki towarzyszące architekturze modernistycznej. Wspólnie z mężem prowadzi markę rzemieślniczą Pracownia Struktury.

16 i 17 sierpnia (poniedziałek, wtorek) godz. 17.30-19.30
Teren zielony przy Bibliotece na Poziomie - Miejska Biblioteka Publiczna Filia 40 ul. Sławin 20
Wstęp wolny. Spotkanie ma charakter otwarty.
Wydarzenie zrealizowane w ramach projektu Sztuka po drodze dzięki wsparciu Miasta Lublin, w ramach programu Dzielnice Kultury.

Powiązane:

Fundacja Inside Out