W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Sundance Shorts 2019
Data rozpoczęcia 2019-12-16
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 8/10 zł
Kategoria Film

Najlepsze krótkie metraże z kultowego festiwalu znowu w Polsce!

Festiwal Sundance od ponad 30 lat jest powszechnie uznawany za doskonały punkt wyjścia dla niezależnych twórców. Pokaz Sundance Shorts Film Tour 2018 to siedem tytułów wyselekcjonowanych z tegorocznej edycji festiwalu. Pojawią się w nim filmy dokumentalne i fabularne oraz animacje z całego świata, pokazujące wszystko najlepsze, co oferuje Festiwal: od komedii, na których nie da się nie zaśmiać do pogłębionej refleksji nad światem, w którym żyjemy. Festiwal zawsze traktował filmy krótkometrażowe z należytą uwagą i prezentuje zarówno uznane nazwiska, jak i obiecujących debiutantów. Dzięki kopalni talentów Sundance świat po raz pierwszy dostrzegł postaci takie jak: Damien Chazelle, Wes Anderson czy Paul Thomas Anderson.

1. SOMETIMES I THINK ABOUT DYING / reż. Stefanie Abel Horowitz / USA / 12 min

Młoda, samotna kobieta myśli o śmierci, ale z marazmu wyciąga ją zaproszenie na randkę od kolegi z biura.

2. BROTHERHOOD / reż. Meryam Joobeur / Kanada, Tunezja, Katar, Szwecja / 25 min

Syn pasterza wraca po długiej podróży do rodzinnego domu w Tunezji razem ze swoją żoną. Jego relacja z ojcem zostaje poddana próbie.

3. THE MINORS / reż. Robert Machoian / USA / 10 min

Urywki z życia dziadka i jego wnuków. Zestawienie przeszłości i przyszłości.

4. ACID RAIN / reż. Tomek Popakul / Polska / 26 min

Młoda ucieka z domu, jak najdalej od szarej miejscowości. Tak poznaje Chudego – trochę niezrównoważonego dziwaka, który mieszka w kamperze i całymi dniami załatwia swoje niekoniecznie legalne sprawunki. Ich wspólna droga prowadzi w coraz dziwniejsze rejony, a między nimi szybko zawiązuje się nienazwana więź.

5. FAST HORSE / reż. Alexandra Lazarowich / Kanada / 13 min

Tradycja wyścigów konnych powraca w niezwykle niebezpiecznej formie. Indianin Allison “Czerwony Kruk” mierzy się z wieloma trudnościami, by stanąć oko w oko z najlepszymi jeźdźcami.

6. MUTEUM / reż. Äggie Pak Yee Lee / Estonia, Hong Kong / 4 min

Niepoważna lekcja w bardzo poważnej instytucji – muzeum sztuki.