Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Światowy Zjazd Lublinian

Data rozpoczęcia 2017-08-10
Data zakończenia 2017-08-15
Miejsce Zamek Lubelski
Organizator STOWARZYSZENIE"WSPÓLNOTA POLSKA" Oddział i Dom Polonii w Lublinie, 20-111 Lublin, Rynek 18
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

Wydarzenie realizowane wspólnie ze środowiskami Polonii lubelskiej na całym świecie z udziałem gości z całego świata. Będzie towarzyszył Jarmarkowi Jagiellońskiemu oraz głównym obchodom Wielkiego Jubileuszu w dniu 15 sierpnia.

Ok. 250 osób z organizacji polonijnych na całym świecie weźmie udział w Światowym Zjeździe Lublinian koordynowanym przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" Oddział i Dom Polonii w Lublinie. W ramach programów edukacyjnych realizowanych przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" już od 6 sierpnia będą obecni uczestnicy warsztatów plastycznych, staży medycznych, warsztatów językowych i kolonii dla dzieci i młodzieży. Ponadto 10 sierpnia Lublin odwiedzi grupa 90 uczestników Akademii Liderów, którzy 11 i 12 sierpnia wezmą udział w zaplanowanych warsztatach tematycznych.

W dniu 14 sierpnia o godz. 10.00 na Zamku Lubelskim wszyscy uczestnicy oraz prezesi organizacji polonijnych spotkaja się z Prezydentem Miasta Lublin, następnie ok. godz. 11.30 dr Andrzej Frejlich wygłosi wykład „Kaplica Zamkowa w Lublinie, symbol spotkania kultur Wschodu i Zachodu”, o godz. 14.30 odbędzie się spotkanie na Wydziale Politologii UMCS z Rektorem prof. Stanisławem Michałowskim i prof. Iwoną Hofman.

 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne