W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Świeć przykładem” – warsztaty w ramach Cyklu „DZIECINADA – Ważne sprawy przez zabawy”

„Świeć przykładem” – warsztaty w ramach Cyklu „DZIECINADA – Ważne sprawy przez zabawy”
Data rozpoczęcia 2015-11-14
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” ul. Judyma 2a, Lublin
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Kontakt Ilość miejsc ograniczona. Zapisy: u.kokoszka@ddkweglin.pl / 81 466 59 15
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł
Kategoria Akcja

Nie jest łatwo stać się wzorem zachowania. Trzeba być grzecznym, pomocnym i miłym. Pewnie często słyszysz, że musisz być przykładem dla rodzeństwa lub młodszych koleżanek/kolegów i mimo, że nie zawsze się to udaje, wiesz co powinieneś robić. Ale czy wiesz jak świecić przykładem na drodze?

Zapraszamy starsze dzieci na warsztat „Świeć przykładem”, podczas którego dowiemy się jak bezpiecznie poruszać się po mieście – pieszo, rowerem, autobusem. Poznamy znaki drogowe. Dowiemy się co oznaczają i jak się do nich zastosować. Nauczymy się jak zapewnić sobie widoczność na drodze. Zapoznamy się z najnowszymi przepisami, które pozwolą bezpiecznie i wygodnie korzystać z dróg jako pieszy, rowerzysta czy pasażer. Na koniec warsztatu zdobyte wiadomości sprawdzimy za pomocą zagadek i quizu, a wszystkich, którzy zabłysną wiedzą nagrodzimy upominkami!

Spotkanie poprowadzi Michał Wolny – członek grupy „Porozumienie Rowerowe” aktywnie wspierającej rozwój ruchu rowerowego w Lublinie, członek zarządu organizacji ekologicznej „Towarzystwo dla Natury i Człowieka” oraz ogólnopolskiej sieci organizacji rowerowych „Miasta dla Rowerów”. Od lat prowadzi kampanie społeczne i edukacyjne promujące ruch rowerowy.
Warsztat dla Dzieci od lat 9 i ich Rodziców.

 

O Cyklu:

„Ważne sprawy przez zabawy” to nowa odsłona cyklu edukacyjnego „DZIECINADA”. Podczas kolejnych warsztatów najmłodsi poznają metody pokonywania trudności w relacjach z rówieśnikami i dorosłymi, dowiedzą się jak być bezpiecznym w Internecie i na drodze, dlaczego trzeba się zdrowo odżywiać i po co są prawa dziecka. Te wszystkie trudne i zasadnicze sprawy małego człowieka, nie mniej ważne niż sprawy dorosłych, Dzieci poznają przez działania manualne i zabawę. Bo DDK „Węglin” traktuje Dzieci bardzo poważnie!

Kuratorką cyklu jest Urszula Kokoszka.

Wydarzeniom odbywającym się w ramach Cyklu „DZIECINADA – Ważne sprawy przez zabawy” patronuje Portal informacyjno-rozrywkowy CzasDzieci.pl oraz Portal Rodziców z Lublina tuDzieci.pl