W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Świetlica (Idź za mną) | film dokumentalny - premiera

Świetlica (Idź za mną) | film dokumentalny - premiera
Data rozpoczęcia 2016-09-23
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Punkt Kultury przy ulicy 1 Maja 35
Organizator Warsztaty Kultury
Udział Bezpłatny
Kategoria Wykład

Pod opieką Ukrainki Viktorii Khomenko ośmioro dzieci z dzielnicy Dziesiąta zdobyło pierwsze reżyserskie szlify. Premierę ich wspólnego filmu można obejrzeć w piątek, 23 września, w Punkcie Kultury. 
W ramach projektu Viktorii Khomenko weźmiemy udział w premierze filmu dokumentalnego, stworzonego przez ośmioro dzieci z dzielnicy Dziesiąta, podopiecznych Świetlicy „Ciuchcia”. Młodzi bohaterowie filmu spędzają większość swojego czasu w świetlicy. Pewnego dnia postanawiają dowiedzieć się, co znajduje się w pozostałej części ogromnego dwukondygnacyjnego budynku – dawnego Domu Kultury. Okazuje się, że drzwi do opuszczonej części domu był zawsze otwarte…  
Viktoria Khomenko z Ukrainy zaproponowała dzieciom w wieku 8-11 lat stworzenie filmu dokumentalnego poświęconego wymyślanym przez dzieci bajkom. Zadaniem uczestników projektu było zrobienie zdjęć lub nakręcenie krótkiego wideo o miejscach dla nich ważnych, czy to w mieście, w domu czy we własnym pokoju, gdzie zbierają się z przyjaciółmi i bawią się. Rezultatem działań jest „bestiariusz” domowy/miejski, opowiadany przez mieszkańców. Dzieci nie tylko filmowały i fotografowały miejsca zabaw, ale także opisały je w sposób czarodziejski. Efektem działań jest zbiór współczesnych mitów i bajek tworzonych przez dzieci.