W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Świętowanie 100. rocznicy relacji Polsko-Amerykańskiej w Lublinie

Data rozpoczęcia 2017-12-06
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Hotel Europa, ul. Krakowskie-Przedmieście 29
Organizator Miejska Biblioteka Publiczna, American Corner Lublin
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

Obchody stulecia niepodległości Polski oraz nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Stanami Zjednoczonymi będą odbywać się m.in. we wszystkich American Corners w kraju. W Lublinie gośćmi z ambasady USA będą p. Nick Laverty (wicekonsul) oraz p. John Armstrong (konsul). W uroczystości weźmie udział głównie młodzież szkolna (gimnazjum, liceum) z województwa lubelskiego oraz goście zaproszeni bezpośrednio przez ambasadę. 
Obchody rozpoczną się od wykładu p. Armstronga. Następnie podczas wideokonferencji goście wysłuchają przemówienia ambasadora USA - p. Paula W. Jonesa. Po wysłuchaniu przemówienia i krótkiej prezentacji publiczności w Lublinie, będzie oficjalne krojenie tortu, a osoby uczestniczące będą mogły porozmawiać z urzędnikami ambasady.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne