W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Sylwester Miejski
Data rozpoczęcia 2017-12-31
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce Plac Teatralny przed Centrum Spotkania Kultur
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Impreza

Tegoroczny Sylwester bedzie podwójną okazją do wspólnego świętowania dla wszystkich mieszkańców Lublina. Tym razem powitanie Nowego Roku połączone zostanie z uroczystym zakończeniem obchodów 700-lecia lokacji miasta.

W sylwestrową noc zaprosimy lublinian na plac Teatralny. Na scenie wystąpią jedni z największych ambasadorów muzycznych Lublina – Romuald Lipko wraz z artystami współtworzącymi Budkę Suflera na przestrzeni 40 lat istnienia na estradzie, m. in. z Izabelą Trojanowską, Felicjanem Andrzejczakiem, Grzegorzem Wilkiem. Gwiazdy estrady przypomną największe hity Budki Suflera, na których wychowały się pokolenia Polaków. Do współczesności powrócimy dzięki dwóm scenicznym żywiołom: zespołowi Better, wykonującemu standardy muzyki rozrywkowej oraz wokaliście Yankee, który autorskie piosenki wykonał premierowo w 2017 roku, otwierając największy festiwal tego typu w Europie – 23. edycję Przystanku Woodstock. Widowisko dopełni pokaz wizualizacji świetlnych, laserów i tony confetti.

Romuald Lipko po zakończeniu działalności Budki Suflera powołał nowy zespół pod nazwą ROMUALD LIPKO BAND, który koncertuje prezentując kompilacje najbardziej znanych kompozycji Budki Suflera, które stały się niekwestionowanymi standardami polskiej muzyki rozrywkowej. Projekt jest podsumowaniem pracy artystycznej jako kompozytora przebojów wykonywanych przez uznanych polskich artystów.

W programie:

  • godz. 21.00 - YANKEE
  • godz. 21.55 - BETTER
  • godz. 22.50 - ROMUALD LIPKO BAND cz. I
  • godz. 00.00 - UROCZYSTE POWITANIE NOWEGO ROKU
  • godz. 00.05 - ROMUALD LIPKO BAND cz. II

Szczegółowy opis wydarzeń na stronie sylwester.lublin.eu

Sylwester Miejski / 31 grudnia, godz. 21.00 / plac Teatralny przed Centrum Spotkania Kultur

  • Organizator: Centrum Kultury w Lublinie oraz Miasto Lublin
  • Współorganizator: Lubelskie Centrum Konferencyjne
  • Patronat honorowy: Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk
  • Partnerzy: Budimex, MPK Lublin, Totalizator Sportowy

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej