W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Synestezja Miasta

Data rozpoczęcia 2013-06-08
Godzina rozpoczęcia 19:00
Godzina zakończenia 22:00
Kategoria Wydarzenie

Przypomnienie historii dzielnicy poprzez wspomnienia wyrażone językiem sztuki, projekt dwuczęściowy:

1. Prezentacja dziesięciu prac malarskich studentki malarstwa, Pauliny Litwin. Artystka swoje obrazy uzupełnia performatywnie, umieszczając w ich obszarze rzeźby, odkrywając ich prawdziwy przekaz. Prace są inspirowane wspomnieniami z dzieciństwa oraz starymi zdjęciami autorki. Wernisaż prac odbędzie się w kamienicy MOPR.

2. W przestrzeni ścian otaczających podwórze MOPR umieszczone zostaną wielkoformatowe fotografie dzielnicy. Użyte zostaną zdjęcia archiwalne i współczesne. Organizatorzy przygotują plastyczne elementy, takie jak: przechodnie, samochody, szyldy, znaki drogowe; również pochodzące z tej, jak i z zamierzchłej epoki. Odbiorcy mogą dowolnie umieszczać i przemieszczać te elementy na zdjęciach na zasadzie kolażu.

"Synestezja Miasta" to miasto i wspomnienia związane z nim i z dzielnicą, w obrębie której projekt się odbędzie. Odbiorcy będą mogli zobaczyć nieistniejące widoki dzielnicy oraz zmienić je, dzięki umieszczaniu na fotografiach ruchomych elementów.

Miejsce: podwórko przy ul. Lubartowskiej 59

Powiązane:

Warsztaty Kultury

Najważniejsze wydarzenia cykliczne