W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Syzygium: Praktyki Aktywnej Nadziei – reportaż rysunkowy Mariusza Tarkawiana

Syzygium: Praktyki Aktywnej Nadziei – reportaż rysunkowy Mariusza Tarkawiana
Data rozpoczęcia 2023-11-20
Data zakończenia 2024-01-30
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – parter
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Wystawa rysunku Mariusza Tarkawiana, która jest autorską dokumentacją performance pt. Syzygium: Praktyki Aktywnej Nadziei, który odbył się w październiku 2023 r. na Placu Litewskim w Lublinie za sprawą Joanny Dudek, Konrada Kurowskiego, Marysie Micek i Milene Tes. 

Sformułowanie „praktyki aktywnej nadziei” zaczerpnięte zostało przez autorki wydarzenia z książki Joanny Macy i Chris Johnstone, które piszą o wadze zaangażowanej postawy w dobie narastających kryzysów świata współczesnego. Ważnym elementem pracy artystek jest nawiązanie do natury i jej sił witalnych, mocy odradzania się i przeobrażania. Energia, troska i wspólny szacunek są podstawowymi wartościami, o których mówią twórczynie Syzygium. Jako znakomity rysownik i czujny obserwator Mariusz Tarkawian we właściwy sobie sposób dokumentuje działanie artystek tworząc przy okazji własne dzieło.

Mariusz Tarkawian (PL) ur. 1983 – artysta rysownik, urodzony w Łukowie, absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, gdzie w 2009 roku uzyskał dyplom z rysunku w pracowni intermediów prof. Jana Gryki.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej