W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Szanty w Lublinie
Data rozpoczęcia 2013-10-25
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Koncert

Pod Wiatr
Laureat ubiegłorocznych Bakcynaliów (2012). Choć grupa pochodzi z Ostrowca Świętokrzyskiego (Góry Świętokrzyskie), tematyką piosenek są głównie żagle i morskie opowieści, choć z repertuarze od niedawna znaleźć można również piosenki o górach. W składzie jest 6 osób. Zespół istnieje od 2006 roku.

Shantymen
Jeden z popularniejszych zespołów szantowych w Polsce. Jego historia sięga 1979 roku. Dziś grupa z bogatą historią estradową, koncertująca w całej Europie i w kraju, m.in. na plenerach dla 5-10 tyś. publiczności. Grupa jest laureatem przeszło 20 prestiżowych nagród muzycznych. Shantymen prowadzi bardzo szeroką działalność artystyczną (jest m.in. autorem muzyczno-edukacyjnego programu dla szkół woj. lubelskiego). Składy i nazwy się zmieniały, ale historia trwa nadal.

Zejman & Garkumpel
Rodowód grupy sięga roku 1985, kiedy to powstał duet Mirka Kowalewskiego i Romka Wojciechowskiego. W owym czasie znany
zejman był już inny zespół o podobnej nazwie - Simon & Garfunkel - nietrudno zgadnąć, skąd nazwa :-) Repertuar od początku żeglarski (autorzy zresztą to zapaleni wodniacy). Już w pierwszym roku działalności grupa zdobywa pierwsze laury na festiwalach. W 1988 zespół wyjeżdża do Niemiec i Francji, a w 1990 koncertuje w ZSRR. Wkrótce jest gościem programów telewizyjnych (TVP 1, TVP 2), pojawia się także na antenie radia (PR1, PR Białystok, PR Szczecin, PR Olsztyn)... Jest autorem 12 wydawnictw muzycznych oraz - począwszy od 1995 - 8 muzycznych spektakli dla dzieci. W 2007 r. na ekrany kin wszedł pełnometrażowy film animowany pt. "Wielka wędrówka" z muzyką Zejmana. Dziś skład grupy tworzy sześcioro wykonawców, nie licząc muzyków wspierających zespół gościnnie.