W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Szczęśliwi nadzy ludzie” – spotkanie promujące polskie wydanie książki Kateryny Babkiny

„Szczęśliwi nadzy ludzie” – spotkanie promujące polskie wydanie książki Kateryny Babkiny
Data rozpoczęcia 2017-07-07
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Wirydarz Klasztoru Ojców Dominikanów
Organizator Warsztaty Kultury
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

„Szczęśliwi nadzy ludzie” – spotkanie promujące polskie wydanie książki Kateryny Babkiny (Lublin: Warsztaty Kultury 2017)

Uczestnicy: Kateryna Babkina (autorka) oraz Bohdan Zadura (tłumacz)

Kateryna (Katya) Babkina (ur. 1985 w Iwano-Frankiwsku) − znana ukraińska pisarka, dziennikarka i scenarzystka. Autorka m.in. tomików poezji (debiut „Ognie św. Elma” w 2002), powieści „Sonia” (nominacja do ukraińskiej nagrody Książka Roku BBC 2013), zbiorów opowiadań, a także książek dla dzieci, w tym jednej dedykowanej dzieciom chorym na nowotwory, również autorka scenariuszy filmowych (w 2016 roku krótkometrażowy film na podstawie scenariusza Babkiny pokazywany był na Festiwalu w Cannes) oraz sztuki „Hamlet Babylon”, wystawianej w Kijowie i Genewie. Tłumaczona na angielski, czeski, francuski, hiszpański, niemiecki, szwedzki, rumuński i rosyjski, w czerwcu 2017 pierwszy przekład poezji w języku hebrajskim. Zbiór opowiadań „Szczęśliwi nadzy ludzie” (wyd. ukr. 2016) to pierwsza książka Kateryny Babkiny wydana w Polsce.