Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Sztuka na Giełdzie VI: Wielki Jubileusz

Data rozpoczęcia 2017-05-20
Godzina rozpoczęcia 08:30
Miejsce Dworzec Główny PKS
Udział Bezpłatny
Kategoria Akcja

20 maja na Dworcu Głównym PKS w Lublinie odbędzie się finał tegorocznej edycji Sztuki na Giełdzie. W godz. 8 – 13.00 będziemy mogli zobaczyć prace tegorocznych uczestników akcji. 

W 2017 roku Lublin świętuje Wielki Jubileusz 700-lecia nadania praw miejskich. To doskonała okazja, żeby przy składaniu życzeń, dokładnie przyjrzeć się każdej zmarszczce jubilata. Sztuka na Giełdzie to coroczna akcja artystyczna, składająca się z kilkunastu interwencji twórczych, odbywających się w przestrzeniach handlowych Lublina. Miejsca z pozoru niekojarzone ze sztuką, stają się na jeden dzień polem działań artystów. Powstają ekspozycje, stoiska, instalacje i happeningi wpisujące się w krajobraz i starające się z nim korespondować. Dochodzi do swoistej konfrontacji sztuki z często nie spodziewającym się tego odbiorcą – klientem bazaru.

W ramach akcji powstają ekspozycje, stoiska, instalacje i happeningi wpisujące się w krajobraz i starające się z nim korespondować. Dochodzi do swoistej konfrontacji sztuki z często nie spodziewającym się tego odbiorcą – klientem bazaru. W tegorocznej edycji udział wezmą:
Piotr Brożek / Jagoda Dobecka / Konrad Gęca / Miłe Słowa: Barbara Gryka, Agata Rucińska / Nowi w Sąsiedztwie: Radosław Bułtowicz / Wojciech Olchowski / Leszek Onak / Irmina Rusicka / Katarzyna Sienkiewicz / Kamila Wolszczak / Marcelo Zamenhoff

Najważniejsze wydarzenia cykliczne

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik słownie)