W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Sztukmistrz z Lublina” w adaptacji Teatru NN

„Sztukmistrz z Lublina” w adaptacji Teatru NN
Data rozpoczęcia 2018-05-19
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Sala Czarna, Brama Grodzka, ul. Grodzka 21
Organizator Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN"
Udział Płatny
Koszt udziału 300 groszy (3 zł) | Sprzedaż biletów: 12 maja 2018 r.
Kategoria Spektakl

"Sztukmistrz z Lublina” w wykonaniu Teatru NN to adaptacja najsłynniejszej książki I. B. Singera. Adaptacja wyjątkowa, bo na jednego aktora, który podczas godzinnego spektaklu przedstawia historię Jaszy Mazura. Teatr bez scenografii, bez rekwizytów, bez muzyki, a jednak pełen postaci, dialogów, fabularnej akcji. Spektakl nie zwalnia z obowiązku przeczytania książki, raczej zachęca do tego wciągając w zawiłości życia bohatera, jego przemyśleń i konsekwencji podejmowanych decyzji. Wykonanie: Witold Dąbrowski, Adaptacja i reżyseria: Tomasz Pietrasiewicz. 

Spektakl grany w ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 300 groszy”, która finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej