W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
T2 - Tatary | spacer pieszy
Data rozpoczęcia 2017-08-26
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Dworzec PKP Lublin Północny przy podziemnym przejściu
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spacer

T2  - Tatary | oprowadza: Katarzyna Zabratańska | spacer pieszy
Kiedy:

26 sierpnia, 10:00 - 12:00
27 sierpnia, 10:00 - 12:00

Hokus pokus czary mary zapraszamy na Tatary!
Spacer po os. Tatary będzie rodzajem podróży sentymentalnej i mocno subiektywnej. Punktem wyjścia będzie T – T jak Tatary – miejsce dzieciństwa, dorastania, pierwszych lat dorosłości, wspomnień i licznych przeżyć Katarzyny Zabratańskiej. Drugie znaczenie to T jak Teresa – mama oprowadzającej, dzięki której/przez którą zamieszkali na tym konkretnym osiedlu. Wraz z nią Katarzyna Zabratańska chce przeprowadzić po osiedlu, opowiedzieć o miejscach, doświadczeniach, osobach, rzeczach/zjawiskach nieuchwytnych. Spacer ma dwojaki charakter, mianowicie poza tradycyjnym oglądaniem i opowiadaniem, będzie zawierać również materiały wideo – nagrania rozmów, sytuacji, wspomnień. Dostępne do obejrzenia na tablecie, jak również w Internecie – krótkie migawki z tego kim się kiedyś było, jak się kiedyś żyło na Tatarach i ile z tego zostało, jeśli w ogóle.

Zapisy pod nr tel: 81 533 108 18. Udział w spacerach jest bezpłatny. Osoby nieletnie uczestniczą w spacerach tylko z opiekunami.