Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Tadeusz Łuszczak - Malarstwo | Wystawa

Data rozpoczęcia 2017-09-02
Data zakończenia 2017-09-20
Miejsce Galeria TPSP "Przy Bramie" ul. Grodzka 34/36
Organizator Galeria TPSP "Przy Bramie"
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Wieloletni członek TPSP, obecnie również członek ZPAP. Na wystawie zobaczymy architekturę Lublina, Kazimierza Dolnego, pejzaże oraz kwiaty wykonane techniką olejną. Wystawa retrospektywna. 

Urodzony w 1938r. Działalność swoją rozpoczął w 1957r. w Ognisku Plastycznym „Zamek”, które przekształciło się w Klub Plastyka „Zamek” w Lublinie. Brał udział w zajęciach plastycznych i wykładach wiedzy o sztuce na Uniwersytecie Sztuki, które były organizowane w BWA w Lublinie.Przez cały czas zdobywa i pogłębia wiedzę w dziedzinie twórczości malarskiej pod opieką wykładowców tj.: R. Tkaczyk, S.Kwerko, H. Zwolakiewicz, R. Lis, H. Baranowski, M. Bijas. Brał udział w licznych plenerach malarskich, gdzie tworzył pod okiem profesjonalistów. Organizował wystawy indywidualne, jak również brał udział w licznych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

Na podstawie jego osiągnięć twórczych otrzymał z Wydziału Kultury i Sztuki uprawnienia w dziedzinie malarstwa artystycznego. Jego prace poprzez Desę, Galerie oraz wystawy znajdują się w kościołach, instytucjach oraz prywatnych zbiorach w Polsce i za granicą: w Stanach Zjednoczonych, Anglii, Australii, Niemczech, Austrii, Portugalii, Kanadzie. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w wystawach zbiorowych, a także konkursowych. Otrzymał dyplom uznania za wieloletnią działalność w promowaniu sztuk plastycznych i aktywną działalność artystyczną.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne