W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Tai Chi – warsztaty
Data rozpoczęcia 2017-08-03
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Centralny Plac Zabaw, Centrum Kultury ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

czwartki
3, 10, 17, 24.08 / godz. 17.30-18.30
wstęp wolny / brak konieczności zapisów

prowadzenie: Marek Sykała (Tai Chi YMAA Lublin)

W XII w. Zhang San-Feng stworzył styl walki, który miał przeciwstawić się dotychczasowym technikom. Podstawowym założeniem stało się ograniczenie użycia siły do neutralizacji ataku przeciwnika. Wzbogacony filozofią Yin-Yang i ćwiczeniami Chi Kung (Qigong) stworzył Tai Chi Chuan – styl „wielkiej ostateczności”.
Przeprowadzono wiele badań, które wyraźnie wykazały, że regularna praktyka Tai Chi korzystnie wpływa na organizm, podnosi odporność, wzmacnia mięśnie i stawy. Poprawia funkcje wszystkich organów wewnętrznych, wpływając na zdrowie, ogólne samopoczucie i długość życia. Powolne, łagodne ruchy służą do zharmonizowania pracy całego ciała, a wykorzystanie odpowiednich technik oddechowych powoduje wyciszenie i uspokojenie, stąd Tai Chi polecane jest również osobom starszym.
Proponowany przez nas Styl Yang należy do tak zwanych „starych stylów” i oprócz aspektu bojowego ma największe zalety, jeśli chodzi o oddziaływanie zdrowotne.