W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Tajemnice Węglina" – promocja książki i spotkanie z autorami

"Tajemnice Węglina" – promocja książki i spotkanie z autorami
Data rozpoczęcia 2012-11-08
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Spotkanie

Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” zaprasza do „Kiosku ze sztuką” na promocję książki "Tajemnice Węglina" i spotkanie z jej autorami. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu "Kiosk z publikacjami". Podczas spotkania autorami książki odczytają oni swoje fragmenty tejże.  Po spotkaniu otwarty będzie Kiosk z publikacjami, w którym będzie można kupić „Tajemnice Węglina” oraz wiele innych książek artystycznych wydawnictw z całego świata.

W październiku i listopadzie „Kiosk ze sztuką” zamienił się w kiosk z publikacjami artystycznymi. Wspólnie z księgarnią Motto z Berlina prezentowane są w nim najciekawsze prace artystów eksplorujących pole książki artystycznej.
Jednym z fenomenów ostatnich lat jest tzw. „selfpublishing”- tworzenie oraz wydawanie przez artystów własnych książek, magazynów, druków ulotnych. Publikacje te powstają w małych nakładach i często są numerowane, czy indywidualnie dopełniane malarsko i graficznie. Jednocześnie coraz większy jest rynek księgarski zajmujący się wyłącznie tym zjawiskiem. Jedną z najważniejszych księgarni, skupiających się wyłącznie na książce artystycznej jest berlińskie Motto, którego filie powstały już w Zurychu, Kopenhadze, Bazylei, Wiels, Vancouver i Melbourne. Oprócz książek z Motto, w Kiosku znajdują się wydawnictwa lubelskie z Teatru NN, oraz DDK „Węglin”, węgierskie z Roham oraz książki Moravy z Poznania.

Wstęp wolny

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego