W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Tak daleko, a tak blisko. Łotwa i Polska. Więcej niż 100 lat wspólnej historii

Tak daleko, a tak blisko. Łotwa i Polska. Więcej niż 100 lat wspólnej historii
Data rozpoczęcia 2021-10-15
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, ul. Narutowicza 4
Organizator Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie,  Muzeum Regionalne w Viļace i Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie zapraszają na otwarcie wystawy "Tak daleko, a tak blisko. Łotwa i Polska. Więcej niż 100 lat wspólnej historii". 

Wystawa pod patronatem Ambasady Republiki Łotewskiej w Warszawie zostanie zaprezentowana - z udziałem gości z Ambasady Republiki Łotewskiej w Polsce - w czasie wernisażu 15 października 2021 roku o godz. 12.00 w Galerii Biblioteki (Lublin, ul. Narutowicza 4). Wernisaż będzie transmitowany online na Facebooku WBP (otwartym dla wszystkich).

Wystawa została przygotowana przez Regionalne Muzeum w Viļace i Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie przy współpracy Muzeum Narodowego Historii Łotwy w Rydze oraz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. 

Kuratorki wystawy i autorki scenariusza: Anna Bitner-Wróblewska, Rita Gruševa, projekt plastyczny wystawy: Raimonds Vindulis, przekład łotewsko-polski: Firma „Skrivanek”; adiustacja: Anna Bitner-Wróblewska, przekład polsko-angielski: Anna Kinecka. Zabytki prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów Narodowego Muzeum Historii Łotwy w Rydze, Regionalnego Muzeum w Viļace i Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie oraz kościołów katolickich w Viļace i Šķilbēni.

Wystawa będzie czynna w godzinach pracy Biblioteki do grudnia 2021 roku. 
Informacje dotyczące reżimu sanitarnego obowiązującego w trakcie wydarzenia dostępne są na stronie internetowej Biblioteki wbp.lublin.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej