W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Tam gdzie teraz (2019) | Wernisaż

Tam gdzie teraz (2019) | Wernisaż
Data rozpoczęcia 2019-07-12
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Tam gdzie teraz to już czwarta wystawa prezentująca prace wybranych stypendystów/stypendystek programu „Gaude Polonia”, powstałe w trakcie ich pobytu rezydencyjnego w Polsce. Wśród tegorocznych stypendystów są zarówno znani twórcy, którzy pomimo młodego wieku brali już udział w ważnych międzynarodowych wydarzeniach artystycznych, jak również niedawni absolwenci/absolwentki szkół artystycznych.

Artystom i artystkom nie narzucono żadnych ograniczeń tematycznych czy formalnych, dzięki czemu wystawa stanowi przegląd różnorodnych postaw artystycznych. Prezentowane dzieła to w większości nowe realizacje powstałe w tym roku, podczas pobytu w Polsce – prace wideo, instalacje, obiekty, fotografie, performanse. Wystawa ma charakter szkicowy, gdyż jej celem jest prezentacja efektów ciągle jeszcze trwających rezydencji, część z eksponowanych dzieł to projekty będące w procesie, duża część prac jest pokazywana po raz pierwszy na wystawie w Galerii Labirynt.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury. 

Wystawa czynna: wt.-niedz., godz. 12.00-19.00
Kurator: Waldemar Tatarczuk