W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Tam, gdzie teraz, czyli stypendyści i stypendystki Gaude Polonia w Labiryncie

Tam, gdzie teraz, czyli stypendyści i stypendystki Gaude Polonia w Labiryncie
Data rozpoczęcia 2020-07-18
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5 oraz online
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Zobacz prace zagranicznych artystów w Galerii Labirynt! W sobotę 18 lipca odbędzie się otwarcie wystawy „Tam, gdzie teraz”.

"Tam, gdzie teraz" to już piąta wystawa prezentująca prace powstałe w trakcie pobytu rezydencyjnego w Polsce wybranych stypendystów i stypendystek programu Gaude Polonia. W tegorocznej odsłonie wzięli/ły udział zarówno znani twórcy i twórczynie, którzy pomimo młodego wieku brali/ły już udział w ważnych międzynarodowych wydarzeniach artystycznych, jak również niedawni absolwenci i absolwentki szkół artystycznych. Artystom i artystkom nie narzucono żadnych ograniczeń tematycznych czy formalnych, dzięki czemu wystawa stanowi przegląd różnorodnych postaw artystycznych. Prezentowane dzieła to w większości nowe realizacje powstałe w tym roku, podczas pobytu w Polsce – prace wideo, instalacje, obiekty, fotografie, performanse. Wystawa ma charakter work in progress, gdyż jej celem jest prezentacja efektów ciągle jeszcze trwających rezydencji. Większość prac będzie pokazywana po raz pierwszy na wystawie w Galerii Labirynt.

Artyści i artystki: Yehor Antsyhin, Piotr Armianovski, Yuriy Biley, Tomas Hazslinsky, Tatsiana Karpachova, Anton Karyuk, Katya Libkind, Maksim Shumilin, Oleksiy Zaitsev, Anna Zvyagintseva

Wydarzenie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury.


Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Otwarcie 18.07.2020 (sobota), godz. 18.00 na żywo oraz online
Wystawa czynna do 14.08.2020 (wt.–niedz., godz.12.00–19.00)
Bilety: https://labirynt.com/bilety/
Kuratorzy: Waldemar Tatarczuk, Anna Karpenko
Wernisaż tłumaczony na PJM (Ewelina Lachowska) i język angielski (Krystian Kamiński)