W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Tam, gdzie teraz – wernisaż

Tam, gdzie teraz – wernisaż
Data rozpoczęcia 2017-06-21
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Wystawa czynna do 20.07.2017 (wt.-niedz., godz. 12.00-19.00)
Wstęp wolny

Artyści: David Chichkan, Andriy Dostliev i Lia Dostlieva, Andriy Helytovych, Andriy Hir, Mariya Hoyin, Igor Isychenko, Vitaliy Shupliak, Olga Skliarska, Olga Tereshchenko, Alexander Ugay oraz Mykola Ridnyi, Anatoliy Tatarenko

Kuratorzy: Paulina Kempisty, Waldemar Tatarczuk

Wystawa „Tam, gdzie teraz” prezentuje prace wybranych stypendystów programu MKiDN „ Gaude Polonia ”, zrealizowane w trakcie pobytu rezydencyjnego w Polsce. Głównym jej założeniem jest ukazanie, w jakim momencie pracy są w tej chwili artyści uczestniczący w programie. Wystawa stanow i przegląd postaw młodych artystów z Ukrainy i Kazachstanu. Są wśród nich zarówno znani już twórcy, którzy pomimo młodego wieku brali udział w ważnych międzynarodowych wystawach jak Biennale w Wenecji i wystawiali w takich instytucjach jak New Museum (Nowy Jork) czy Van Abbemuseum, jak również młodzi absolwenci szkół artystycznych.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej