W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Teatr Akademia Ruchu - Akcja Wykład II "O władzy gry. O grach władzy"

Teatr Akademia Ruchu - Akcja Wykład II "O władzy gry. O grach władzy"
Data rozpoczęcia 2008-06-06
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16

WYKŁAD to kolejne wydarzenie artystyczne, w ramach którego zespół Akademii Ruchu podejmuje inicjatywę artystycznej interpretacji i rozwinięcia formuły akademickiego wywodu.
Intencją tego przedsięwzięcia jest zarazem odniesienie się, w formie artystycznej interwencji w sferę miejskiej codzienności, do problemów wybranych jako najbardziej charakterystyczne dla czasu przemian w Polsce.
Istota “Wykładu” polega na wyeksponowaniu w przestrzeni publicznej w formie właściwej dla specyfiki akcji plastycznej, poezji wizualnej, znaku teatralnego - komunikatów o niepodważalnej wartości naukowej, opracowanych przy udziale współpracujących z zespołem socjologów i politologów.
Komunikat podany w sposób właściwy dla współczesnego języka sztuki, nie tracąc nic z wartości przesłania naukowego, funkcjonuje w przestrzeni publicznej miasta również wobec przechodniów, w tym ludzi, którzy w dużej części nie są bywalcami sal wykładowych.
WYKŁAD II „O władzy gry. O grach władzy” – jest właściwie 40 minutową akcją plastyczną, której materiał stanowią ogromne ilości ścinków różnorodnych druków będących efektem pracy niszczarki, a także – a także najbardziej znaczące fragmenty eseju Simone Weil „Świat wartości a życie społeczne”, którego tekst pokrywa w całości pole akcji.
Publiczność tego widowiska uzyska finalne możliwości czynnego udziału w odczytaniu jego filozoficznego przesłania.