W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Teatr Centralny - spektakl P. Passiniego "Śpiewając w pustce"

Data rozpoczęcia 2008-05-25
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spektakl

neTTheatre - teatr w sieci powiązań przedstawia:

Paweł Passini "Śpiewając w pustce", wg. Antonina Artauda. Reżyseria i muzyka Paweł Passini, scenografia Paweł Korbus.
Występują:
Anna Bogdanowicz
Monika Dąbrowska
Dominika Jarosz
Maria Porzyc
Paweł Korbus
Paweł Passini
i wielu innych
Spektakl dla uczczenia 60. rocznicy śmierci
Antonina Artaud (1896-194) - poety i księcia teatru

neTTheatre - teatr w sieci powiązań ogłasza inaugurację ROKU ARTAUDA. Już dawno powinniśmy byli to zrobić. Jeszcze nie jest za późno.
"Zasady liczą się tylko dla umysłu, który myśli, i kiedy myśli. Ale poza umysłem, który myśli, zasada sprowadza się do niczego. Nie myśli się ognia, ziemi, nieba - rozpoznaje się je i nazywa, ponieważ są, a pod wodą, ogniem, ziemią, lub niebem, pod rtęcią, siarką, i solą istnieją materie jeszcze bardziej subtelne, których umysł nie może nazwać, ponieważ nie nauczył się ich poznawać, ale które coś subtelniejszego niż umysł, znacznie głębszego niż wszystko to, co jest w naszych głowach, przeczuwa i będzie mogło rozpoznać, gdy nauczy się je nazywać. Jeśli bowiem zasady liczą się dla umysłu - rzeczy liczą się dla rzeczy, i nie ma granic w subtelności rzeczy, tak jak nie ma granic dla subtelności umysłu. (...)
A wszystko to liczy się tylko dla tego świata, który nabrzmiewa i nabiera szorskości, i dla duchowego oka, jakim rzuca się na rzeczy, i gdy się nim rzuca."

Antonin Artaud

Najważniejsze wydarzenia cykliczne