W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Teatr Czytelni Dramatu – Miasto Dada

Data rozpoczęcia 2017-03-12
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 | Sala Widowiskowa
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 20/30 zł
Kategoria Spektakl

reżyseria i choreografia: Daniel Adamczyk; scenariusz: Daniel Adamczyk, Wojciech Dunin-Kozicki; współpraca choreograficzna: Wojciech Kaproń; współpraca scenograficzna i kostiumy: El Bruzda; wybrane kompozycje i współpraca muzyczna: Małgorzata Krasowska, produkcja: Marysia Sapeta, występują: Barbara Ciemięga, Justyna Jary, Agnieszka Mendel, Paulina Dziuba, Ihor Aronov, Wojciech Jaworski, Jan Żórawski

Jednym z podstawowych problemów, jakie podejmuje spektakl, jest pytanie o odpowiedzialność za miejsce, w którym się żyje. Akcja toczy się w mieście zmagających się tłumów – kolaż elementów teraźniejszości i historii opowiedziany i wyśpiewany chórem. To energetyczny, dynamiczny spektakl – z jednej strony teatr ruchu, niemalże tańca, z drugiej jednak z mocno wyeksponowanym tekstem z akcentem postawionym na… odsensawianie treści. Czyli jak powiedzieć to, co chcemy wyrazić, tak, aby w końcu to powiedzieć i zostać szczerze wysłuchanym. 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne