W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Teatr im. H.Ch. Andersena – Zwierzęta Doktora Dolittle

Teatr im. H.Ch. Andersena – Zwierzęta Doktora Dolittle
Data rozpoczęcia 2021-06-19
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

W pewnym angielskim mieście, w którym to, czego najbardziej pragną mieszkańcy to święty spokój, mieszka znany i szanowany doktor Jan Dolittle. Największą jego słabością są zwierzęta. To właśnie dla nich postanowił pewnego dnia zamienić swoich dwunożnych pacjentów na tych, którzy skaczą, pełzają, pływają lub fruwają. Mało tego, zasłynął również tym, że jako jedyny „lekarz od zwierząt” zna ich języki i jest w stanie swobodnie rozmawiać w psim, kaczym, świńskim czy krokodylim. W spektaklu aż roi się od wpadających w ucho melodii, które wyszczekane, wyćwierkane i wykwakane przez towarzyszy Dolittla prowadzą nas przez lądy i morza ze spokojnego angielskiego Puddelby wprost do serca afrykańskiej dżungli.

Scenariusz i reżyseria: Jerzy Jan Połoński; scenografia: Marika Wojciechowska; muzyka: Marcin Partyka; choreografia: Jarosław Staniek; wizualizacje: Dawid Kozłowski; asystent reżysera: Gabriela Jaskuła; asystent choreografa: Ewelina Drzał; przygotowanie wokalne: Michał Kowalczyk

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej