W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Teatr Jednego Aktora - spektakl "Teatralność"

Teatr Jednego Aktora - spektakl "Teatralność"
Data rozpoczęcia 2011-12-01
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spektakl

scenariusz i wykonanie: Mateusz Nowak
reżyseria: Stanisław Miedziewski
scenariusz inspirowany fragmentami tekstów: Bernarda Marie Koltesa, Łukasza Rippera i Michała Walczaka
czas trwania: 40 minut

To znowu się zdarzyło. Kolejny raz ktoś ze splotu zwanego teatrem polskim obcesowo wyciąga jedną z nitek, aby uszyć z jej pomocą nowy, własny patchwork. Znów następuje negocjacja proporcji pomiędzy „własnym” a „cudzym”, przeglądanie się w systemie zwielokrotnionych luster. Mateusz Nowak i Stanisław Miedziewski w „teatralności” odwołują się do szlachetnej schaefferowskiej postawy zdziwienia, zaglądania pod podszewkę zjawisk, na czele z samą istotą rzeczy - z performatywnym odgrywaniem. Podejmując „grę z grą” oferują teatr podejrzliwy, drwiący z własnych fundamentów, ale i zarazem teatr otwarty, ufnie i ironicznie oczekujący na możliwość własnej lektury. Teatr na targowisku idei, na wyprzedaży kluczy i wytrychów. Psychologizm, ciało, literackość, publicystyka? Proszę bardzo. Wejdź, kup, opuść kram.
Grzegorz Kondrasiuk

Spektakl zdobył:
I nagrodę na VIII Festiwalu Teatrów Jednego Aktora „Sam na scenie” w Słupsku
II nagrodę na VII Festiwalu Teatrów Niewielkich w Lublinie
„Paszport WROSTJA” – zaproszenie do udziału w 45. Wrocławskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora

wstęp wolny


Stanisław Miedziewski - reżyser (PWSFTviT w Łodzi). Był asystentem Jerzego Grzegorzewskiego, odbywał staż w Teatrze B. Brechta w Berliner Ensamble. Związany z Teatrem Rondo w Słupsku, gdzie zrealizował nagradzane na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach monodramy z takimi aktorami jak: Caryl Swift, Wioleta Komar, Marcin Bortkiewicz, Mieczysław Giedrojć. Współpracował z teatrami zawodowymi w całym kraju, obecnie realizuje spektakle z Teatrem ECCE HOMO z Kielc.