W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Teatr Klepisko: Matka
Data rozpoczęcia 2019-12-06
Godzina rozpoczęcia 19:25
Miejsce Mieszkanie przy ul. Obrońców Pokoju 9/4a w Lublinie
Organizator Teatr Klepisko
Udział Płatny
Koszt udziału 30 zł
Kategoria Spektakl

Matka. Osoba, z którą jesteśmy od początku najsilniej związani. Relacja z nią wpływa na całe życie – to jak się zachowujemy, jakich dobieramy partnerów, jak wygląda nasz kodeks moralny. W dobie współczesnego pędu przestaliśmy dbać o bliski kontakt. Zaczęliśmy wymieniać, a nie naprawiać. Szczególnie tę pierwszą więź warunkującą wszystkie kolejne; rzucającą światło na to, jakimi ludźmi się staniemy.

To właśnie specyficzna relacja pomiędzy synem a matką jest materią, wokół której koncentruje się spektakl, będący swoistym laboratorium tej zależności. Własne doświadczenia, naukowe eksperymenty, mit o Edypie i twórczość Witkacego posłużyły jako trampolina do artystycznego przyjrzenia się temu pierwotnemu zjawisku, które odznacza piętno na całym naszym życiu – czy jesteśmy tego świadomi, czy jeszcze nie. Dostajemy
od matki prezent w postaci szlifu życiowego – światopoglądu, zbioru przykładowych zachowań, wychowania. Możemy ten „pakiet” próbować zmienić, być do niego
w zupełnej opozycji, a możemy go też zaakceptować. Niezależnie od wszystkiego staje się on naszym punktem odniesienia. Matka zawsze jest naszym punktem odniesienia.

Gdzie opowiedzieć taką historię? W jakiej scenerii najlepiej przyjrzeć się relacji tak silnej, że aż boli? Tam, gdzie za firanką i czterema ścianami najczęściej rozgrywają się rodzinne radości, ale też i tragedie. Tam, gdzie codziennie śpimy, myjemy zęby i pijemy gorzką herbatę… W domu.

Intymna historia dwójki ludzi, którzy są ze sobą związani w nierozerwalny sposób. Jaki wpływ na Ciebie miało to, że Twoja matka…?

Reżyseria i adaptacja: Jan Wawrzyniec Tuźnik
Obsada: Diana Grzeszek, Konrad Biel

Bilety w cenie 30 zł do kupienia na stronach (ilość miejsc ograniczona – 26 miejsc siedzących na jeden spektakl):