W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Teatr Lukla - Historie, których nie znamy - spektakl improwizowany

Teatr Lukla - Historie, których nie znamy - spektakl improwizowany
Data rozpoczęcia 2019-01-16
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Fundacja Inside Out, Teatr Lukla oraz Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 30 zł
Kategoria Spektakl

Historie, których nie znamy to spektakl w 100% oparty na sugestiach publiczności. Improwizacja teatralna pozwala opowiadać historie, tworzyć postacie, relacje, kreować świat. Doświadczenia życiowe widzów, biorących udział w przedstawieniu oraz bogata przeszłość teatralna aktorów w połączeniu z "impro" to swoisty eksperyment, do którego chcemy zaprosić widzów. Spektakle improwizowane są każdorazowo wyzwaniem, skokiem na „głęboką wodę”. Przed ich rozpoczęciem nikt (nawet aktorzy) nie wie, co się wydarzy, jakie tematy zostaną poruszone, jakie historie opowiedziane i jakie tajemnice ujawnione. Scena i widownia powołują do życia bohaterów, którzy następnie mierzą się z problemami, rozwiązują je lub są nimi przygniatani. Wytwarza się energia, która spaja aktorów i widzów, łączy przestrzeń iluzji teatru z przestrzenią życia. 

Aktorzy naszego teatru zostali wybrani spośród wielu innych wspaniałych aktorów. Dlaczego? Może zdecydowało o tym doświadczenie, może uroda, może przebojowość. Każdy z nas odnajduje w sobie pewne ilości tych wszystkich przymiotów... Łącznie spędziliśmy na scenie kilkadziesiąt lat, przeczytaliśmy miliony kartek scenariuszy a kilkadziesiąt mamy w głowach. Teraz postanowiliśmy zapuścić się w rejony mniej znane. Chcemy opowiedzieć Wam historie, których nie znamy. Stworzyć bohaterów, którzy Was i nas wzruszą, rozbawią, zadziwią. Podejmujemy wyzwanie najczystszej formie improwizacji modyfikując ją nieco na użytek własny i przyjemność publiczności.
TEATR LUKLA

Na scenie zobaczymy:

  • Wiolettę Tomicę
  • Basię Szarwiło
  • Karolinę Hordyjewicz (fortepian)
  • Piotra Bublewicza
  • Bogusława Byrskiego
  • Adama Organistę


Fundacja Inside Out łączy improwizację teatralną (a każdy z nas jest aktorem własnego życia i codziennie improwizuje) z żonglerką i sztukami cyrkowymi (bo często balansujemy na krawędzi) oraz rozwojem i samorozwojem (gdyż z każdym dniem jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia). Naszym celem jest upiększanie świata dookoła i pokazanie Wam jak dzięki pozytywnym wartościom i dobremu nastawieniu możemy być lepsi. Chcemy podzielić się swoim zaangażowaniem, energią i wiedzą. Warsztaty i szkolenia z kreatywnymi ćwiczeniami rozwijającymi umiejętności miękkie to krok do Twojego sukcesu! Działamy dla osób chcących się rozwijać, ciekawych nowego, w każdym wieku, dla mieszkańców Lublina i okolic, dla animatorów, aktorów i pedagogów, dla kobiet i mężczyzn. Dla CIEBIE.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej