W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Teatr movie – Titanic albo gdzie jest Leo?

Teatr movie – Titanic albo gdzie jest Leo?
Data rozpoczęcia 2020-02-23
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

Nowy cykl Czytelni Dramatu przenosi kino do teatru i teatr do kina. To propozycja dla miłośników filmu i dramatu, a także tych którzy w teatrze szukają nowych wyzwań.

Najzdolniejsi i najbardziej interesujący reżyserzy młodego pokolenia z całej Polski w Centrum Kultury będą mierzyć się z kultowymi filmami: od epickich blockbusterów po wysublimowany art-house. Pokazujemy, że współczesny teatr nie boi się kina, chętnie korzysta z filmowych narzędzi i odniesień. Przenoszenie na deski teatru fabuł i bohaterów ze srebrnego ekranu to okazja do filmowo-teatralnego pojedynku, jak i do namysłu nad filmem jako medium. Czy teatr zadziała sentymentalnie i tylko przypomni nam doskonale znane kadry oraz cytaty, czy też pozwoli odkryć je na nowo?
Obsypany Oscarami film z 1997 r. opisujący historyczną katastrofę brytyjskiego transatlantyku, funkcjonuje dziś jako wzorzec tragicznej historii miłosnej oraz przykład sukcesu. Produkcja jako pierwsza w historii przekroczyła miliard dolarów przychodów, przynosząc sławę takim gwiazdom, jak Leonardo DiCaprio i Kate Winslet.

Titanic albo gdzie jest Leo?

Przygotowane specjalnie dla lubelskiej publiczności czytanie performatywne grupy Nostalgic Boys, “Titanic albo gdzie jest Leo?” to próba odtworzenia jednej z najbardziej kasowych produkcji w historii kina. Na scenie Centrum Kultury troje aktorów opowie historię Jacka i Rose tak jak ją zapamiętali. Reaktywując wspomnienia pierwszych seansów: w tarnowskim kinie „Marzenie”, w nieistniejącym już kinie „Świt” w Ostródzie a także w domu, dzięki pirackiej kasecie VHS i podczas wyczekiwanej premiery telewizyjnej. Czy i tym razem pełen pasji, płomienny romans z przeszłością przerodzi się w mrożącą krew w żyłach walkę o przetrwanie?

reżyseria: Klaudia Hartung-Wójciak