W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Teatr Nowy im. T. Łomnickiego w Poznaniu "Gracze" (Jeżyce Story. Posłuchaj miasta! Odc. 3)

Teatr Nowy im. T. Łomnickiego w Poznaniu "Gracze" (Jeżyce Story. Posłuchaj miasta! Odc. 3)
Data rozpoczęcia 2014-04-05
Godzina rozpoczęcia 20:00
Kategoria Spektakl

"Gracze" (Jeżyce Story. Posłuchaj miasta! Odc. 3)
Reżyseria: Marcin Wierzchowski
Scenariusz: Roman Pawłowski, Marcin Wierzchowski
Dramaturgia: Roman Pawłowski
Scenografia i kostiumy: Matylda Kotlińska
Muzyka: Michał "Litwa" Litwiniec
Animacje: Daria Kopiec

Obsada:
Hazardzista - Dorota Abbe
Inwestor / α - Paweł Binkowski
Rugbysta / β - Sebastian Grek
Bamber / γ - Paweł Hadyński
Kiniarz / δ - Andrzej Lajborek
Tanatopraktor / ω - Mariusz Puchalski

W 1253 roku miasto Poznań na mocy przywileju lokacyjnego otrzymało wiele posiadłości, między innymi Issyce. Nazwa pochodziła najprawdopodobniej od imienia własnego Jerzy, mimo iż w ciągu wieków pisana była różnie: Giżyce, Iżyce, później Jeżyce, i taka nazwa przetrwała do naszych czasów. Inna, obiegowa wersja mówi, że nazwa dzielnicy wywiodła się od nazwy jej masowo rozmnażających się mieszkańców – jerzyków, maleńkich ptaków, które paradoksalnie najlepiej czują się w dużych miastach, gdzie gniazdują w murowanych budynkach, kominach i wieżach kościelnych.

Od kilku miesięcy Poznaniacy śledzą losy bohaterów, mieszkańców tego zakątka miasta, którym reżyser Marcin Wierzchowski i dramaturg Roman Pawłowski pozwolili się wypowiedzieć w swoim teatralnym serialu "Jeżyce Story. Posłuchaj miasta!". W „Graczach”, trzecim z kolei odcinku, spotykamy kolejnych małych-wielkich bohaterów dzielnicy: poważnego inwestora kapitałowego, który na Jeżycach się urodził i tu ma swoje biznesowe królestwo, kiniarza, który prowadził kilka studyjnych poznańskich kin, hazardzistę czerpiącego przyjemności z prostego życia po 17 latach nałogu, niepełnosprawnego sportowca, reprezentanta Polski w rugby na wózku inwalidzkim. I jeszcze jednego bohatera, którego pojawienie się powinno pozostać tajemnicą najdłużej, jak to możliwe…

Metoda pracy nad „Jeżyce Story”, technika verbatim wykorzystana w poprzednich odcinkach, pozostaje niezmienna. Aktorzy przeprowadzają wywiady z osobami związanymi z Jeżycami. Zarejestrowane rozmowy zostają zapisane i wyselekcjonowane, bez ingerencji w historie w nich zawarte i język bohaterów. Aktorzy wcielają się w osoby, z którymi się spotkali, przyswajając ich sposób zachowania, mówienia, sposób bycia.

Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III - 20 zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej