W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Teatr Pierwszego Kontaktu: "Dżenerejszyn off emigrejszyn"

Teatr Pierwszego Kontaktu: "Dżenerejszyn off emigrejszyn"
Data rozpoczęcia 2007-06-01
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce Klub Osiedlowy "Ruta", ul. Różana 8
Kategoria Spektakl

Spektakl wystawiony był już kilkakrotnie - między innymi - podczas festiwalu teatrów studenckich Kontestacje w Lublinie oraz na IV Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Niesfornych GALIMATIAS w Teresinie, gdzie zdobył II nagrodę.

"Emigracja jest problemem teraźniejszości. Otwarte granice jawią się coraz częściej jako sposób na najbardziej dotkliwe problemy, a wolna Europa to - panna na wydaniu, z dużym, posagiem, z którą najlepiej byłoby się ożenić. To jednak nie wszystkim się udaje. Może więc uda się ją przynajmniej zaliczyć? Marzenie to nie nowe, bo sięgające najdawniejszych czasów Rzeczypospolitej, dziś przeraża swoją bezinteresownością. Uciekamy już nie przed prześladowaniem, zagrożeniem - wyjeżdzamy na Zachód dla pieniędzy i tzw. perspektyw. Kto więc zostanie, jeżeli wszyscy wyjadą? Kim jest ten wyczekiwany, nienazwany bohater? To pytania, które podejmuje grupa Teatr Pierwszego Kontaktu w spektaklu "Dżenerejszyn off emigrejszyn" z Lublina. Pokazując to z perspektywy młodych wierzących w arkadyjskość Europy. Tam jest wspaniale, nie ma problemów ani trosk. Tam nawet dziwki robią to dla przyjemności. Jest zielone, białe, niebieskie. To nie ucieczka, lecz marsz ku wolności, euforyczny taniec. A wszystko z widoczną, prześmiewczo-ironiczną zaciekłością. Krzycząc stają się jednymi z nas, my stajemy się nimi".

Karol Rębisz, Piąta Ściana

Powiązane:

Dom Kultury "Ruta"