W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Teatr Poezji Studio - Trzy rozmowy z Panem Herbertem

Teatr Poezji Studio - Trzy rozmowy z Panem Herbertem
Data rozpoczęcia 2008-11-17
Godzina rozpoczęcia 09:30
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Spektakl

Scenariusz, reżyseria i wykonanie: Witold Kopeć; scenografia: Katarzyna Krygier-Durakiewicz; muzyka: Rafał Rozmus; współpraca reżyserska: Jacek Wierzbicki


Witold Kopeć, wieloletni aktor Teatru im. Juliusza Osterwy, wystawia własny monodram oparty na tekstach jednego z największych polskich poetów - Zbigniewa Herberta. W spektaklu wykorzystano siedemnaście wierszy, fragmenty listów do innych wybitnych postaci polskiej literatury, m.in. Czesława Miłosza czy Stanisława Barańczaka. Interesujące będą też na pewno fragmenty korespondencji Herberta z parą jego londyńskich przyjaciół - Magdaleną i Zbigniewem Czajkowskimi - zawierające wiele ciekawych faktów z życia poety, a także cenne informacje o jego twórczości. Autor monodramu wykorzystał również eseje zmieszczone w tomach "Labirynt nad morzem" i "Martwa natura z wędzidłem".

Bilet:
grupowy 10 zł, ulgowy 12 zł, normalny 16 zł