W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Teatr Polonia Spektakl "Zbrodnia z premedytacją"

Teatr Polonia Spektakl "Zbrodnia z premedytacją"
Data rozpoczęcia 2013-11-30
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Spektakl

Spektakl "Zbrodnia z premedytacją"
Reżyseria: Izabela Cywińska
Występują: Elżbieta Kępińska, Magdalena Warzecha (aktorka Teatru Narodowego), Bartłomiej Firlet, Piotr Grabowski Słota, Wojciech Malajkat, Rafał Mohr.

Adaptacja opowiadania Witolda Gombrowicza, przygotowana przez Izabellę Cywińską. Sędzia śledczy (znakomity Wojciech Malajkat) prowadzi dochodzenie, czy w pewnej rodzinie dokonano zbrodni ojcobójstwa. Atmosfera gęstnieje, ponieważ każdy członek rodziny staje się podejrzany. Ale co w tej historii jest prawdą, a co paranoją bezpodstawnych oskarżeń? Wojciech Majcherek, kurator programu teatralnego w Teatrze Starym

Historia śledztwa w sprawie… nieistniejącej zbrodni pokazuje, że Gombrowicz miał niezwykły dar operowania ironią, humorem, absurdem. W wydaniu scenicznym Gombrowicz urzeka - jest i śmieszny, i straszny. Widzowie mają okazję podążać krętymi ścieżkami, które prowadzą do miejsc nieoczywistych.

Adaptacja słynnego opowiadania Gombrowicza, rymuje się dziwnie z naszym czasem, miejscem, chwilą. Atmosfera podejrzliwości i bezpodstawnych oskarżeń, atmosfera paranoi, jakże jest nam bliska. W głównej roli Sędziego śledczego Wojciech Malajkat.

Bilety: I - 70 zł, II - 50 zł, III - 30 zł
Czas trwania: 70 minut bez przerwy

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej