W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Teatr Polski, Wrocław, Zaśnij teraz w ogniu

Teatr Polski, Wrocław, Zaśnij teraz w ogniu
Data rozpoczęcia 2008-06-11
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17
Kategoria Spektakl

Teatr Polski, Wrocław
„Zaśnij teraz w ogniu”
scenariusz i reżyseria: Przemysław Wojcieszek
scenografia: Małgorzata Bulanda
muzyka: Kuba Kapsa
reżyseria światła: Kuba Kapsa
ruch sceniczny: Maćko Prusak

obsada: Michał – Mirosław Haniszewski, Ola – Anna Ilczuk, Zbigniew – Wiesław Cichy, Ewa – Halina Rasiakówna, Dorota – Paulina Chapko, Robert – Marcin Czarnik, Weronika – Alicja Kwiatkowska, Julia – Helena Sujecka, Krzysztof – Adam Szczyszczaj, Adam – Mariusz Zaniewski
oraz Contemporary Noise Qintet w skałdzie: Kuba Kapsa, Bartek Kapsa, Patryk Więcławek, Wojtek Jachna, Kamil Pater.

czas trwania 150 min z przerwą

Teatr Polski we Wrocławiu ma status sceny narodowej. Przemysław Wojcieszek to jeden z najciekawszych reżyserów młodego pokolenia. „Zaśnij teraz w ogniu” to szekspirowska historia miłosna rozgrywająca się w środowisku aktorów teatralnych. Mamy tu i teatr w teatrze i wiwisekcję środowiska i autotematyzm teatru, który mówi o teatrze i o życiu. To drapieżna opowieść o namiętności i zdradzie, czułości i okrucieństwie oraz o miłości do sztuki. Znakami rozpoznawczymi teatru Wojcieszka są brawurowe tempo, filmowy montaż i niebywała energia jego spektakli – tym razem te walory są dodatkowo podbite jazzowo – rockandrollowymi rytmami muzyki na żywo.
„Zaśnij teraz w ogniu” to sztuka, która trzyma w napięciu jak dobry thriller. Przemysław Wojcieszek, opowiadając o świecie aktorów, obnaża jego obłudę i emocjonalną pustkę, przy okazji mówiąc coś ważnego o nas samych.” Magdalena Talik.
„Choć widowisko narysowane jest gruba kreską, Wojcieszek wychodzi na swoje jako jeden z niewielu twórców, który w teatrze łapie nerwowy puls współczesności. Dlatego „Zaśnij teraz w ogniu” ogląda się bardzo dobrze, wierząc, że Wojcieszek i jego aktorzy mówią ze sceny własnymi słowami, a o ich bólu trudno zapomnieć.” Jacek Wakar.

spektakl konkursowy

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej