W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF „Teatr w obiektywie” - międzynarodowa wystawa fotograficzna, konkurs

Data rozpoczęcia 2010-06-05
Godzina rozpoczęcia 17:00
Godzina zakończenia 23:59
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Wystawa

Wystawa fotograficzna „Teatr w obiektywie” prezentuje prace z konkursu fotograficznego, który odbył się w kwietniu i maju 2010 roku w Lublinie i we Lwowie podczas festiwali teatralnych osób niepełnosprawnych – XX Jubileuszowych Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku oraz IX Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Neprotoptana stezhyna”. Młodzi fotograficy odkrywali w świat twórczości osób niepełnosprawnych poprzez obiektywy swoich aparatów fotograficznych.

Do udziału w konkursie zgłosiło się około 60 fotografów z dwóch miast, powstało ponad 400 zdjęć, z których najlepsze można obejrzeć na wystawie.

Pierwszy konkurs fotograficzny wraz z wystawą fotograficzną „Teatr w obiektywie” odbył się w roku 2009 we Lwowie podczas festiwalu osób niepełnosprawnych, dzięki organizacji pozarządowej Centrum Artystyczno-Terapeutyczne „Neprotoptana stezhyna”. W tym roku konkurs goszczą dwa miasta partnerskie – Lublin i Lwów, a najlepsze prace zaprezentowane będą na jednej wystawie. Głównymi nagrodami dla zwycięzców są kilkudniowe wyjazdy do Polski i na Ukrainę.

Sama istota konkursu fotograficznego, a następnie i wystawy fotograficznej, jest nieco nietypowa ze względu na czas trwania konkursu (tylko 2-3 dni), miejsca robienia zdjęć (miejsce spektakli, garderoby i in.) i atmosferę. Wszystkie prace są tworzone we wspólnej przestrzeni emocjonalnej festiwalu, gdzie w jednym miejscu gromadzą się setki uczestników-niepełnosprawnych artystów i dziesiątki fotografów. W tym konkursie jest prawie niemożliwe zrobienie dobrego zdjęcia bez przeżycia i wewnętrznego wzruszenia.

Organizatorzy:
Fundacja Centrum Arteterapii (Lublin),
ACK UMCS „Chatka Żaka”, Pracownia Działań Plastycznych (Lublin),

Centrum Artystyczno-Terapeutyczne „Neprotoptana stezhyna” (Lwów)

Najważniejsze wydarzenia cykliczne