W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Teatr Zielony Wiatrak - "Drapacze Chmur"

Teatr Zielony Wiatrak - "Drapacze Chmur"
Data rozpoczęcia 2009-09-25
Godzina rozpoczęcia 21:30
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Spektakl

ACK UMCS Chatka Żaka oraz Warsztaty Kultury zapraszają na spektakl jednego z najciekawszych polskich teatrów alternatywnych.

Drapacze Chmur Teatru Zielony Wiatrak to swoisty dwugłos pokoleniowy odnoszący się do sytuacji Polaków na emigracji, ich zmagań z życiem w nowym miejscu, z dala od domu, poszukiwań pracy i poniżeniu, jakie spotyka ludzi pracujących poniżej swojej godności. Pozornie to spektakl o pragnieniu lepszych warunków socjalno-ekonomicznych, ale tak naprawdę o marzeniach o własnym kawałku nieba na ziemi.

Teatr Zielony Wiatrak został założony w 1994 roku przez Marka Branda, autora wszystkich tekstów do spektakli teatru, reżysera i aktora, animatora działań teatralnych. Od 2005 roku teatr rozpoczął ścisłą współpracę z Bartoszem Frankiewiczem, młodym gdańskim aktorem i poetą, który stał się współtwórcą scenariusza do spektaklu Drapacze Chmur, jak dotąd największego sukcesu artystycznego teatru. Przedstawienie otrzymało nagrodę Grand Prix XV Łódzkich Spotkań Teatralnych w grudniu 2006 roku.

bilety: ulgowy 5zł; normalny 7zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej