W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Teatralne pokazy przedpremierowe: Teatralny Dedek

Teatralne pokazy przedpremierowe: Teatralny Dedek
Data rozpoczęcia 2014-03-31
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Warsztaty

Pokazy przedpremierowe grup teatralnych DEDEKA oraz teatralnie przysposobionych rodziców:

„PRĘCIK”
wg tekstu Maliny Prześlugi
inscenizacja: Wioletta Tomica
scenografia: Ludomir Franczak
występują: Marysia Ćwiklińska, Ania Domańska, Zosia Głos, Ala Kitaszewska, Joachim Kowalski, Laura Mgłowska, Aneta Sitarz, Nela Skrzypek, Michał Szymaniak, Ola Urban

Nadszedł dzień, w którym kapcie, budzik, poduszka i miś zorientowały się, że w łóżeczku nie ma dziewczynki. ICH DZIEWCZYNKI! Zaniepokojone przedmioty podejmują się próby dotarcia do prawdy, która okazuje się trudna. Dziewczynka jest chora i trafiła do szpitala. Ta wiadomość powoduje duże zamieszanie wśród bohaterów sztuki.

„KRÓL BUL”
wg tekstu Katarzyny Lengren
przygotowanie: Bartosz Siwek
konsultacja scenograficzna: Magdalena Franczak
scenografia: Jan Chorągiewicz, Natalia Goliszek, Julia Kowalczyk, Kasia Kowalczyk, Magda Kowalczyk, Natalia Kurzyńska, Oliwia Łazuka, Hania Napora, Wiktoria Świerk, Oskar Wiedro (uczestnicy warsztatów manualnych w DDK "Węglin")
występują: Kuba Basak, Marysia Bujak, Zuzia Bujak, Kasia Gierulska, Wojtek Grelak, Olga Pitucha, Ania Siwiec, Klaudia Winiarska

Przedstawienie „Król Bul” jest to historia o królu, którego bolą zęby. Całe królestwo staje na głowie aby znaleźć na to lekarstwo, tym bardziej, że ów się denerwuje, wtrąca sługi do więzienia, a nawet wypowiada wojnę swemu teściowi, także królowi. Znajdują się jednak śmiałkowie, którzy nie boją się gniewu Jegomości i postanawiają mu pomóc oraz przekonać do wizyty u dentysty. Tekst sztuki dla młodych adeptów rzemiosła aktorskiego z Grupy Teatralnej Dedeka stał się pretekstem do stworzenia wyrazistych postaci. Pomocne w tym procesie okazały się także rekwizyty wykonane przez dzieci uczestniczące w Warsztatach Rozwoju Manualnego w DDK „Węglin”.

„JAŚ i MAŁGOSIA”
wg tekstu Jana Brzechwy
reżyseria, wizualizacje, kostiumy: Bogusław Byrski
muzyka: Martyna Śliwińska
występują: Piotr Basak, Piotr Hałas, Anita Łucjan-Kowalska, Katarzyna Łukasiuk, Agata Szymaniak, Mirella Nawracała-Urban – uczestnicy Warsztatu Teatralnego dla Rodziców
Znana od wielu lat bajka grana na deskach prawie każdego teatru dla dzieci. Tym razem ze znaną bajką zmagać się będą rodzice, którzy postanowili, w czasie oczekiwania na swoje dzieci biorące udział w warsztatach teatralnych, spędzić czas twórczo i konstruktywnie. Poszukiwania ról i interpretacji poprowadziły zespół do stworzenia formy teatralnej, która może przenieść nas w prawie każde realia. Forma jest otwarta, więc widz może sobie dopowiedzieć gdzie odbywa się akcja przedstawienia. Jedno jest pewne – mamy: brata i siostrę, mamę, tatę, wilka i czarownicę. Ale czy to na pewno wilk i czy oby na pewno czarownica, przekonacie się sami.

Wstęp wolny

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej