W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

​Teresa Drozda: Lubelskie początki wielkich karier

​Teresa Drozda: Lubelskie początki wielkich karier
Data rozpoczęcia 2017-06-08
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Podczas festiwalu „Dźwięki Słów” Teresa Drozda opowie m.in. o artystach, których droga do kariery rozpoczęła się właśnie w Lublinie.

W 1944 r. w Lublinie zaczęło się odradzać życie kulturalne Polski. Tu zaczęto wydawać gazety, tu rozpoczęło nadawanie Polskie Radio, tu – po wojennej tułaczce – lądowali artyści. W bogato dopełnionej anegdotami z tamtego czasu gawędzie Teresa Drozda przywoła kilkoro znakomitych artystów, którzy swoje powojenne losy (choćby na chwilę) związali z Lublinem lub tu mieli szansę na rozpoczęcie kariery. A że byli wśród nich m.in. Mieczysław Czechowicz, Wiesław Michnikowski, Józef Małgorzewski, pierwszy spiker Polskiego Radia po wojnie, czy Stefania Grodzieńska, można się spodziewać fascynującego spotkania i dawki ciekawych i mało znanych faktów.

Teresa Drozda – dziennikarka radiowa, od 1992 r. związana z Polskim Radiem. W radiowej Trójce od 1997 do 2000 r. prowadziła m.in. „Powtórkę z Rozrywki”, „Pół perfekcyjnej płyty”, „Trójkę pod Księżycem”. Od 1997 r. na stałe jest związana z audycją Janusza Deblessema „Gitarą i piórem”. W Polskim Radio RDC prowadziła m.in. autorską audycję „Strefa Piosenki”, a z Andrzejem Poniedzielskim współtworzyła audycję „Chyba już można…”. Specjalistka w dziedzinie piosenki literackiej, od 1998 r. prowadzi poświęcony jej autorski portal: strefapiosenki.pl oraz jest współautorką teatralnego bloga: chodzimydoteatru.blox.pl. Od 2013 r.spotyka się ze słuchaczami nie tylko na antenie radiowej – prowadzi także gawędy o twórczości mistrzów słowa.