W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Tkaczka chmur | Spotkania Opowiadaczy Słowodaję

Tkaczka chmur | Spotkania Opowiadaczy Słowodaję
Data rozpoczęcia 2022-05-13
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

W pałacu słońca, na samiuśkim końcu świata, mieszkają trzy siostry prządki, trzy Zorze. A kiedy rodzi się dziecko, Zorze przychodzą, przędą i układają złotą nić jego losu i każdemu dziecku dają jakiś dar… Tak zaczyna się muzyczna opowieść o niesamowitych przygodach dwójki rodzeństwa. O miłości, bliskości, zaufaniu. O przeszkodach, jakie stawia przed nami wszystkimi – małymi i dużymi – życie. O marzeniach i o złotym jabłuszku, które leczy wszystkie choroby… No, prawie wszystkie. I o tym, że każdy z nas ma swoje własne sposoby na trudne sytuacje i wyzwania. Zapraszamy na niesamowity spektakl!

Jest to autorska opowieść, która powstała jako odpowiedź na doświadczenie straty najbliższej osoby – córki, jako opowieść dla jej małych przyjaciół.

Na podstawie tej opowieści w 2021 roku, nakładem wydawnictwa Albus, ukazała się książka „Tkaczka Chmur”. Powstało również autorskie słuchowisko (nakładem wydawnictwa StoryBox), a w styczniu 2022 miał premierę spektakl teatralny w Teatrze Ateneum w Katowicach.

Wykonawcy:

  • Katarzyna Jackowska-Enemuo: opowieść, śpiew, akordeon
  • Mateusz Szemraj: saz, cymbały, perkusjonalia
  • Iwona Sojka: skrzypce
  • Kaja Prusinowska: śpiew, kankle
  • Aleksandra Rózga: śpiew, baraban

Wstęp wolny. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci 6+ wraz z pełnoletnimi opiekunami.